UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія завершує наповнення "Північного потоку-2" газом і попередньо оголосила час запуску

Водночас російський віце-прем'єр Новак визнає, що із запуском "Північного потоку – 2" не все пішло так гладко, як розраховували в РФ.

Заповнення технологічним газом обох ниток "Північного потоку-2" добігає кінця, після чого газопровід буде остаточно готовий до запуску, який планується в середині 2022 року. Про це заявив віцепрем'єр Олександр Новак в інтерв'ю телеканалу "Росія-24".

"Одна нитка вже заповнена технологічним газом, по другій нитці розпочали заповнення. Найближчим часом це буде завершено. І він буде повністю готовий для того, щоб з моменту ухвалення рішень наступного дня газ пішов європейським споживачам", - сказав російський чиновник..

Новак вважає, що сертифікацію "Північного потоку – 2" можуть завершити в середині 2022 року.

Читайте також: Є велика вірогідність, що «Північний потік 2» взагалі не запуститься – Вітренко

"Влітку була подана заявка на сертифікацію. Це досить тривалий процес, хоча він може бути коротшим за бажання. Але, якщо говорити про ті нормативні акти, які прийняті в Європі, це досить тривалий процес. І ми сподіваємося, що в 2022 році, приблизно до середини року [сертифікація] завершиться", - сказав він.

При цьому віцепрем'єр підкреслив, що "Північний потік – 2" міг би вже давно працювати, якби не було політизації навколо проєкту, чим фактично визнав, що із запуском "Північного потоку – 2" не все пішло так гладко, як розраховували в РФ.

"Компанії, які брали участь в інвестиціях у цю інфраструктуру, могли б, у тому числі й отримувати газ для європейських споживачів по цій інфраструктурі. Теж політизація йде навколо цього проєкту. Він би вже давно міг працювати, якби не було великої політики навколо цього проєкту та протистояння", - сказав Новак.

Нагадаємо, Україна наполягає на тому, що запуск Північного потоку-2 розв'яже руки Росії для повномасштабного наступу.

Україна також заявляє, що запуск "Північного потоку 2" не знизить ціни на газ у Європі.

На поточному тижні "Нафтогаз України" звернувся до Європейської комісії зі скаргою на зловживання російським Газпромом домінуючим становищем на європейському ринку газу, яке призвело до рекордного зростання цін у Європі. Надалі компанія надасть Європейській Комісії також розширені та доповнені матеріали, що підтверджують зазначені факти.