UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія краде українську воду на 32 мільйони гривень щодня

Але скоро втрати води можуть зрости.

Дніпровська вода таки потекла до анексованого Криму Північно-Кримським каналом. Відтепер Росія щодня краде 4,3 млн куб. м української води на 32 мільйони гривень - збитки порахували у Держекоінспекції України. Там зазначають, що коли канал буде повністю наповнено, росіяни зможуть увімкнути насоси і українські втрати води зростуть. Про це для ZN.UA пише Марія Дячук, фахівчиня відділу екологізації промисловості ГО «Екодія», у тексті - "Вода — джерело життя чи зародок війни?". 

АР Крим близько 85% отримувала з материка Північно-Кримським каналом з Каховського водосховища.

Через окупацію російськими військами водопостачання через Північно-Кримський канал було призупинено, адже міжнародне гуманітарне право, яке захищає цивільне населення під час війни, зобов'язує окупанта забезпечувати потреби людей на цих територіях. Очевидно, що за 8 років забезпечити Крим достатньою кількістю води Росія так і не спромоглася, що призвело до водної кризи в регіоні.

На додаток, через дефіцит води, особливо у степовій зоні Криму, окупанти почали розробку нових і підвищення обсягів видобутку наявних підземних джерел. Наслідком цих дій стало швидке засолювання верхніх пластів ґрунту, що призвело до ще більшого погіршення якості води та втрати цих земель для сільськогосподарського використання.

У Криму 72% води з Північно-Кримського каналу використовувалися в аграрному секторі, зокрема йшли на зрошення. Спроби окупаційної влади відновити водопостачання в Крим можуть бути пов’язані зі спробами використати цю воду на потреби місцевого сільського господарства. Тобто кількість споживання води із Дніпра може кількократно зрости через потреби аграрного сектору. Вже зараз втрати колосальні, а з повним відновленням постачання води в Крим без належної інфраструктури, регулювання та контролю може принести серйозні негативні наслідки як для материкової частини України, так і для півострова.

Читайте також: Російська сторона на словах згодна на всі пропозиції України, окрім Крима – Арахамія

Детальніше про те, як війна впливає на ситуацію з водою в Україні читайте в тексті Марії Дячук.