UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення ЕК на користь "Газпрому" суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС – МЗС

Єврокомісія повинна дотримуватися зобов'язань, взятих у рамках участі у Договорі про створення Енергетичного Співтовариства, заявили в МЗС.

Рішення Єврокомісії з надання російському концерну "Газпром" більш широкого доступу до газопроводу OPAL порушує Угода про асоціацію Україна-ЄС, заявила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль під час зустрічі з головою представництва ЄС в Україні Х"югом Мінгареллі.

"Прийняття такого роду рішень без проведення попередніх консультацій з українською стороною є порушенням ст. 274 Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, яка передбачає взаємний облік сторонами потенціалу і можливостей енергетичної інфраструктури один одного", - наголошується в повідомленні МЗС України.

Крім того, українська сторона наголосила, що Європейська Комісія у процесі підготовки таких рішень має дотримуватися зобов'язань, взятих ЄС в рамках його участі в Договорі про заснування Енергетичного Співтовариства, зокрема дотримуватися у відносинах з Україною та іншими державами-партнерами принципу солідарності і уникати прийняття рішень, які б суперечили антимонопольному законодавству ЄС.

Нагадаємо, що Європейська Комісія надала російському концерну "Газпром" більш широкий доступ до газопроводу OPAL, що дозволить Росії прокачувати більше газу в Європу в обхід України.

Як зазначається у статті на сторінках тижневика "Дзеркало тижня. Україна" рішення Єврокомісії розширити доступ "Газпрому" до газопроводу OPAL завдасть значний збиток не тільки газотранспортним позиціях України, але і стабільності і безпеки газозабезпечення держав Європейського Союзу. Те, що рішення ЕК, за словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, "стало шоком для нас", - півбіди. Хоча Україна і втрачає в такому випадку більше 420 млн дол. щорічно від скорочення транзиту газу по своїй ГТС. Єврокомісія не просто створила прецедент вилучення з правил Третього енергопакету, чого "Газпром" послідовно домагався з 2013 р. Рішення Єврокомісії щодо використання трубопроводу-відведення OPAL на користь російської газової монополії може стати вінцем (терновим) 18-літнього періоду лібералізації європейського ринку газу. Детальніше читайте у статті Ганни Люти "Обпалені "Газпромом".