UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні немає уявлення щодо вартості землі навіть за півроку функціонування ринку

Чому в 45 відсотках угод з продажу землі не зазначена вартість? 

На сьогодні у державному реєстрі реєстрації угод купівлі-продажу нерухомого майна зазначена ціна продажу землі тільки для половини угод. Про це заявив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE) Роман Нейтер.

"Ціна продажу землі у державному реєстрі на сьогодні зазначена тільки для половини угод (55%). Для розрахунку обсягу ринку землі KSE змоделювала вартість ділянок, враховуючи їх цільове призначення, площу, тип угідь і локацію ділянок", - заявив Нейтер.

Читайте також: Міністр агрополітики озвучив середню ціну за гектар землі в Україні

Таким чином, за припущеннями KSE, за підсумками першого півріччя функціонування ринку його обсяг склав 5,3 млрд грн, які отримали землевласники від продажу своєї землі.

За даними, що вносилися при реєстрації угод купівлі-продажу, середньозважена ціна коливалася на рівні близько 40 тис. грн за гектар. Ціна ділянки варіювалася залежно від типу земельної ділянки та її розташування.

Читайте також: Шмигаль озвучив середню вартість гектара землі

Нагадаємо, 1 липня 2021 року в Україні відкрився ринок землі сільськогосподарського призначення.

До 2024 року купувати сільгоспнаділи можуть тільки фізичні особи – громадяни України з обмеженням у 100 гектарів у одні руки. Потім отримувати у власність не більше 10 тис. га землі зможуть юридичні особи, зареєстровані в Україні.

Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься на загальнонаціональному референдумі.

Читайте також: Ринок землі: що насправді стоїть за тисячами угод купівлі-продажу, про які каже влада

Ваш гектар дорожчий, ніж ви думали. Про це пише головний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України" Оксана Веклич в своїй статті на ZN.UA - "Ціна землі".