UA / RU
Підтримати ZN.ua

РФ вивезла з окупованого Донбасу вугілля на $ 4,7 млрд – Східна правозахисна група

За час окупації на шахтах загинули 236 шахтарів, отримали травми більше 2 тисяч шахтарів.

За час окупації окремих районів Донецької та Луганської областей Росія вивезла з цієї території вугілля на $ 4,7 млрд, також за цей час загинули 236 шахтарів, а 2 тис. 539 - отримали травми. Про це повідомила адвокат, директор Східної правозахисної групи Віра Ястребова на брифінгу в Києві.

"Протягом окупації Луганської і Донецької області, її частин, на цих шахтах загинули 236 шахтарів, отримали травми 2 539 тис. шахтарів. А ціна всього - це вугілля, яке було вивезене і реалізоване РФ, а прибуток присвоєно. В цілому, вартість видобутого вугілля становить $ 4,7 млрд. Видобуто 67 млн 678 тис. 724 тонни", - сказав вона.

Вона розповіла, що коли 25 квітня 2019 року на шахті "Схід-карбон" сталася аварія, яка забрала життя 17 шахтарів, окупаційна влада звернулася за допомогою до російських рятувальників, які прибули на місце подій лише через добу і не змогли врятувати їх життя.

"Ці шахтарі загинули, перш за все, через те, що їм вчасно не була надана допомога.. бойовики в політичних інтересах, нехтуючи життями людей, не повідомили теруправлінню гірничо-рятувального нагляду міста Лисичанськ, які могли б надати допомогу, і замість цього звернулися до РФ. В результаті чого рятувальники, які прибули до місця трагедії, не встигли врятувати життя шахтарів", - пояснила Ястребова.

Читайте також: Найбільше підприємство "ДТЕК" "Павлоградвугілля" запустить роботу шахт з 16 травня

Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш заявив, що Росія з допомогою розгалужених тіньових схем експортує вугілля, видобуте в Донбасі, в країни Європи, тобто вона постачає туди крадене вугілля.

Також повідомлялося, що Білорусь продає в Україну крадене вугілля з Донбасу. Так, в 2018 році Білорусь експортувала в Україну кам'яне вугілля на суму $ 50,36 млн, що в 798 разів більше, ніж у 2017 році. Причому власного вугілля в Білорусі недостатньо для таких поставок.