Службова перевірка "НАК "Нафтогаз України"" не виявила ознак зловживання з боку члену правління ПАТ "Укртрансгаз" - дочірньої компанії "Нафтогазу" Сергія Олексієнка.
Його ім'я фігурувало у розслідуванні Paradise Papers. Для Олексієнка була зареєстрована офшорна компанія, повідомлялося про те, що її метою було виведення з України одного мільйона доларів в обхід валютних обмежень, встановлених Національним банком.
"В ході перевірки було встановлено, що ПАТ "Укртрансгаз" не укладало договорів з фондом "Pioneer Foundation" та/або компанією "Estera Trust Limited" (реєструючий агент та директор Фонду) та, відповідно, не здійснювало жодних платежів на користь зазначених компаній. В період роботи Олексієнка С.О. в НАК "Нафтогаз України" на посаді радника голови правління до його компетенції не відносились будь-які повноваження з розпорядження майном чи коштами компанії, або одноособового підписання договорів і контрактів від імені компанії", - йдеться у повідомленні прес-служби "Нафтогазу".
Також повідомляється про те, що під час перевірки було встановлено, що компанія "Pioneer Foundation" була зареєстрована на острові Мен 25 січня минулого року за інструкцією Сергія Олексієнка "з метою довгострокового планування спадщини родини".
"Протягом існування Фонду "Pioneer Foundation" ним не проводилась будь-яка діяльність, не було відкрито жодного рахунку та, відповідно, не одержувались грошові кошти чи майно. Фонд не мав жодних афілійованих компаній і його діяльність була офіційно припинена 18.04.2017 року", - додали у компанії.
За підсумками перевірки у "Нафтогазі" наголосили на тому, що інформація про виведення коштів за кордон через офшорну компанію "Pioneer Foundation" членом правління ПАТ "Укртрансгаз" Олексієнком "не знайшла свого підтвердження".
Навесні 2017 року Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів ICIJ і Центр розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які в минулому році оприлюднили цикл розслідування Panama Papers, отримали доступ до нового масиву документів.
Їх назвали Paradise Papers – "Райські документи", або "Документи з райських островів". Журналісти з 67 країн світу проаналізували дані про власників компаній, зареєстрованих у 20 офшорних юрисдикціях, і 5 листопада синхронно опублікували цикл розслідувань, заснованих на цих документах.
Доступ до даних вдалося отримати завдяки витоку інформації з двох компаній у Сінгапурі та на Бермудських островах. Документи опинилися в розпорядженні німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало їх журналістам-розслідувачам з ICIJ і OCCRP.
Детальніше про розслідування читайте в матеріалі DT.UA "Райські документи": що відомо про новий офшорний скандалі і 8 трильйонів євро, захованих на островах".