Верховна рада врегулювала застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінаційну чи недружню діяльність з боку іноземних держав, митних союзів або економічних об'єднань.
За ухвалення в цілому відповідного законопроекту проголосували 270 депутатів при мінімально необхідних 226.
Рада розмежувала повноваження із застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінацію з боку інших держав і економічних об'єднань.
Зокрема, парламент надав Кабінету міністрів право на застосування режиму ліцензування, а собі - право на введення повного або часткового ембарго, а також на позбавлення режиму найбільшого сприяння або спеціального пільгового режиму.
Крім того, Рада виключила з переліку заходів, які можуть прийматися у відповідь на дискримінацію, впровадження індикативних цін щодо експорту або імпорту товарів.
До закону «Про єдиний митний тариф» Рада внесла зміни, згідно з якими, процедура застосування спеціального мита здійснюється не тільки згідно з законом «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», а й відповідно до закону «Про зовнішньоекономічну діяльність».
На думку уряду, який є ініціатором документа, це усуне перешкоди щодо застосування цього заходу у відповідь на дискримінаційні дії інших країн і економічних об'єднань.
Нагадаємо, 8 лютого Росія призупинила ввезення сирів найбільших українських виробників, мотивуючи це тим, що виявила в їхньому складі рослинні жири, не зазначені на етикетках. Незважаючи на численні запевнення сироварів про високу якість продукції, санкції проти українських виробників скасовано не було. !zn
Читайте також:
У Росії бояться вступу України у Митний союз
Колесніков вважає, що МС - це сир у мишоловці
Для Росії важливіша українська ГТС, ніж членство України у МС