UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рада пом'якшила умови для зниження єдиного соціального внеску

Поріг підвищення середньої зарплати на підприємстві для участі в експерименті щодо скорочення єдиного соціального внеску знижується з 30% до 20%.


Верховна Рада України прийняла законопроект, який передбачає зменшення розміру сплати підприємцями єдиного соціального внеску, за відповідне рішення проголосували 270 народних обранців.

Документ вводить коефіцієнт 0,4 до розміру єдиного внеску в 2015 році і коефіцієнт 0,6 до розміру єдиного внеску в 2016 році.

Законом передбачено, що зниження коефіцієнту ЄСВ запроваджується за умови, якщо база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків у порівнянні з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу; після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік; кількість застрахованих осіб у звітному місяці не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 (дана умова не застосовується до фізичних осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту)).

На думку авторів законопроекту, закон дасть можливість легалізувати доходи як мінімум 2 млн громадян та збільшити надходження до Пенсійного фонду і фондів соцстраху мінімум на 11 млрд грн і в місцеві бюджети мінімум на 8 млрд грн.

Читайте також: Формувати тарифи на тепло у Кабміні пропонують на основі собівартості і рентабельності

ZN.UA писало, що раніше запропонована урядом у Податковому кодексі "зарплатна" реформа не здатна реально стимулювати легалізацію заробітних плат, збільшивши надходження в Пенсійний фонд, через які залишаються занадто високими ставки фіскальних відрахувань.

Міністр соціальної політики та праці Павло Розенко в інтерв'ю ZN.UA також визнавав, що реформа ЄСВ не спрацювала і з її допомогою проблему 80-мільярдного дефіциту Пенсійного фонду не вирішити.