UA / RU
Підтримати ZN.ua

Приватні та державні НПЗ Китаю встановили рекорд із закупівлі нафти РФ

За 2022 рік китайські нафтові гіганти отримали надприбутки через зростання цін на паливо.

Експорт нафти з РФ до Китаю зростає та досяг рекорду за останні три роки. Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що російську нафту активно купують як приватні, так і державні НПЗ Китаю.

Читайте також: Китай готує летальну зброю для РФ – WSJ

Постачання сирої нафти та конденсату зросло до 1,52 млн барелів на день. Експорт нафти та мазуту до Китаю у січні досяг 1,66 млн барелів на день.

Це більше, ніж попередній рекорд, зафіксований у квітні 2020 року.

З кінця минулого року Китай домінує у закупках сорту нафти (ESPO), який можна швидко доставити з Далекого Сходу Росії. Дані стеження за судами показують, що із західних російських портів Приморська та Новоросійська, де завантажуються сорти Urals та інші сорти, до Китаю може надходити більше нафти.

Читайте також: WSJ: Росія в обхід санкцій імпортує чіпи в довоєнних темпах, як їй це вдалося?

Китай купує нафту на тлі активного відновлення економіки від наслідків пандемії Covid-19.

Нагадаємо, за даними Reuters, державні нафтопереробні заводи Китаю отримали від своєї штаб-квартири дозвіл купувати російську нафту у торгових компаній із великими знижками. Це різко скоротить витрати Китаю - найбільшого у світі імпортера нафти та підвищить маржу перероблення.

За 2022 рік китайські нафтові гіганти отримали надприбутки через зростання цін на паливо - приблизно на 68% порівняно з попереднім роком.

Китай (поки що) відмовляється офіційно підтвердити плани візиту Сі Цзіньпіна до Москви цього року на запрошення Владіміра Путіна. Для китайського лідера близькі відносини з російським колегою стають дедалі токсичнішими на тлі непередбачуваних і агресивних дій хазяїна Кремля.  Читайте про це в матеріалі Олексія Коваля - "Хто Китаю ближчий — чесний ворог чи брехливий друг?".