UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент схвалив новий порядок ведення "торгових воєн"

В рамках захисту вітчизняних товаровиробників Україна зможе вводити повне або часткове ембарго у відповідь на дискримінаційні дії інших країн або економічних об'єднань.

Президент України Віктор Янукович у понеділок, 19 березня, підписав закон №4436-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту вітчизняних товаровиробників у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії інших держав, митних союзів або економічних об'єднань».

Нагадаємо, Верховна Рада 270 голосами прийняла документ 23 лютого.

Законом розмежовуються повноваження щодо застосування зовнішньоекономічних заходів у відповідь на дискримінацію з боку інших держав і економічних об'єднань.

Зокрема, надається Кабінету міністрів право на застосування режиму ліцензування, парламенту - право на введення повного або часткового ембарго, а також на позбавлення режиму найбільшого сприяння або спеціального пільгового режиму.

Разом з тим виключається з переліку заходів, які можуть вживатися у відповідь на дискримінацію, впровадження індикативних цін щодо експорту або імпорту товарів.

У закон «Про єдиний митний тариф» внесено зміни, згідно з якими процедура застосування спеціального мита здійснюється не тільки згідно з законом «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну», а й відповідно до закону «Про зовнішньоекономічну діяльність».

На думку уряду, який є ініціатором документа, це усуне перешкоди щодо застосування цього заходу у відповідь на дискримінаційні дії інших країн і економічних об'єднань.

Нагадаємо, сьогодні Україна фактично перебуває у стані двох "торгових воєн" - "сирної" з Росією (8 лютого РФ ініціювала припинення експорту сирів найбільших українських виробників), а також "молочної" з Білоруссю (Держветфітослужба України 1 березня тимчасово призупинила ввезення на територію України молока і молочних продуктів з цієї країни). !zn

Читайте також:

У Росії бояться вступу України у Митний союз

Колесніков вважає, що МС - це сир у мишоловці

Для Росії важливіша українська ГТС, ніж членство України у МС