UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посольство Великобританії стурбоване звільненням членів спостережної ради "Нафтогазу"

В посольстві вважають, що спостережна рада була ефективною.

Посольство Великобританії стурбоване звільненням двох членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", в тому числі її голови. Про це повідомляється на сторінці посольства у Facebook.

"Ми вважаємо цих людей досвідченими незалежними професіоналами і тими, хто налаштований на реформування "Нафтогазу". Наглядова рада була ефективною, зокрема, у створенні ключових комітетів, прийняття рішень щодо кадрових призначень, створення чіткої системи внутрішнього контролю та розробки інтегральної стратегії "Нафтогазу", - сказано в заяві посольства.

В посольстві Великобританії відзначили, що в Україні фактично створюються перешкоди для реалізації потенціалу і перетворення "Нафтогазу" в прибутковий стратегічний державний актив.

"У перспективі важливо, щоб процес призначення майбутніх членів наглядової ради був незалежним і прозорим, щоб уряд України активно підтримував процес реформ, а "Нафтогазу" дозволили рухатися вперед. Це відповідало б зобов'язанням, взятими на себе українським урядом під час Лондонської конференції з питань реформ в Україні в липні цього року", - додали в посольстві.

Читайте також: Нафтогаз суттєво збільшив імпорт газу через швейцарську "дочку"

Нагадаємо, напередодні останні незалежні члени спостережної ради "Нафтогазу" Пол Ворвік і Маркус Річардс заявили про намір про відставку. Своє рішення вони пояснили згортанням урядом реформи корпоративного управління компанією.

У своєму листі вони зазначили: "Незважаючи на запевнення, надані членам наглядової ради представниками вищого політичного керівництва України, протягом останніх п'яти місяців не відбулося жодних суттєвих зрушень вперед. Жодна з дій, які перебувають під контролем уряду, не була виконана. Навпаки, рівень політичного втручання у роботу "Нафтогазу" продовжує зростати і став, на жаль, нормою".

Раніше з наглядової ради "Нафтогазу" пішли Юлія Ковалів і Чарльз Проктор. Останній із зазначених пояснив своє рішення відсутністю підтримки реформи корпоративного управління "Нафтогазу України" з боку уряду.

Детальніше про стратегію корпоративного розвитку НАК "Нафтогаз" читайте в інтерв'ю Андрія Коболєва у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".