UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посли G7 назвали націоналізацію "Приватбанку" однією з найуспішніших реформ в Україні

Дипломати також відзначили реформування банківського сектору в цілому, децентралізацію, боротьбу з корупцією, реформи судової системи та енергетичного сектору.

Посли держав "Великої сімки" відносять реформування банківського та енергетичного секторів, децентралізацію, боротьбу з корупцією і судову реформу до числа найбільш успішних українських реформ. Відповідну заяву від імені послів G7 зробила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон у ході зустрічі з президентом України Петром Порошенко в середу, 15 травня. Особливо вона відзначила націоналізацію "Приватбанку", повідомляє прес-служба глави держави.

"Ми згадуємо багато успішних і важливих реформ, які були зроблені з вашим лідерством. Особливо це стосується реформування банківського сектора. І як приклад я особливо хочу відзначити успішну націоналізацію "Приватбанку", - заявила французький посол.

У свою чергу, глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі відзначив прогрес в європейській інтеграції України.

Посли також констатували, що вибори президента України були вільними і конкурентними, а також відзначили роль чинного президента в цьому.

Порошенко подякував дипломатам за послідовну підтримку України державами, які вони представляють, і закликав продовжувати сприяння в проведенні реформ і відновлення територіальної цілісності.

"Я звертаюся до вас з проханням продовжити підтримку України, особливо враховуючи ситуацію з безпекою. Продовжити підтримку нашої країни на шляху реформ. Це надзвичайно важливо", - звернувся президент до послів.

Особливо Порошенко зазначив вірність держав G7 принципу "нічого про Україну без України".

Глава держави висловив упевненість, що питання України є об'єднуючим елементом у зовнішній політиці G7 і ЄС, і так має залишатися в майбутньому.

Президент також закликав держави "Великої сімки" продовжувати надавати санкційне тиск на Росію і докладати максимум зусиль для звільнення військовополонених моряків та інших українських в'язнів Кремля.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією.

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні. Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ і СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їхніх діях.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Детальніше про судову комбінацію колишніх власників "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Всі у сад! Каву пити..." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".