UA / RU
Підтримати ZN.ua

Порошенко знову публічно підтримав податок на виведений капітал

Президент запропонував представникам бізнесу включитися у переговори з МВФ.

Президент України Петро Порошенко в черговий раз висловив сподівання, що проект закону про податок на виведений капітал буде прийнятий Верховною Радою. Глава держави спрогнозував, що введення цього податку замість податку на прибуток позитивно вплине на інвестиційний клімат і українську економіку, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

"Він стимулює, мотивує вкладати у виробництво, а не вилучати гроші з обігу та виводити їх закордон. Хочеш вивести кошти на споживання – прошу дуже, заплати. Хочеш вкладати в розвиток – держава стимулює вкладення у виробництво", - заявив глава держави в ході зустрічі з представниками бізнесу в Києві в середу, 31 жовтня.

При цьому Порошенко не зміг спрогнозувати терміни прийняття закону та його імплементації.

"Я не збираюся відходити від ідеї податку на виведений капітал. Сподіваюся, що її буде реалізовано за першій можливості... Я не можу зараз назвати терміни, але я впевнений, що разом ми вийдемо на ухвалення закону про податок на виведений капітал як ключову реформу для прискорення економічного зростання", - зазначив президент.

За словами глави держави, представникам українського уряду коштувало чималих зусиль, щоб переконати керівництво МВФ в доцільності впровадження податку.

"Більше, ніж часу на дискусії з податку на виведений капітал, було витрачено хіба що на урядові дебати щодо тарифів. Від тотального заперечення цієї реформи, від категоричного "ні", на щастя Міжнародний валютний фонд перейшов до її певного сприйняття", - пояснив Порошенко.

Він також вказав на необхідність узгодження прийнятної моделі податкової реформи, яка знайшла б підтримку Міністерства фінансів, уряду, профільного комітету парламенту, міжнародних партнерів та українського бізнесу – з урахуванням бюджетних ризиків і компенсаторів.

Порошенко підтримав ініціативу бізнесу делегувати представників до переговорної групи з міжнародними фінансовими організаціями, а також обговорення законопроекту з членами податкового комітету Верховної Ради.

"Я пропоную, щоб за дуже короткий термін були визначені ваші представники та міжнародні фінансові організації почули вашу переконливу аргументацію", - додав президент.

У липні президент Петро Порошенко вніс законопроект про податок на виведений капітал в Раду, проте той ще не пройшов процедуру погодження у профільному комітеті.

Перед цим у березні Порошенко відклав подання законопроекту про податок на виведений капітал, хоча перед цим публічно обіцяв внести його до Ради як невідкладний. Рішення президента на Банковій пояснили позицією МВФ, якому був потрібний додатковий час для вивчення законопроекту, затвердженого Кабміном ще в жовтні минулого року.

Незабаром МВФ вказав на можливість введення податку на виведений капітал за наявності компенсаторів втрат бюджету у зв'язку з відмовою від податку на прибуток.

Податок на прибуток є одним з найбільш складних в адмініструванні та корупціогенних податків в Україні. В Адміністрації президент підрахували, що відмова від нього призведе до скорочення бюджетних надходжень на 30 мільярдів гривень у перший рік. У той же час, заміна податку на прибуток податком на виведений капітал має привести до скорочення корупції в ДФС, стимулювати інвестиції та створення нових робочих місць.

Детальніше про запровадження податку на виведений капітал (розподілений прибуток) і відмову від податку на прибуток, їх адміністрування та вплив на українську економіку читаєте у матеріалі Юлії Самаєвої "Прибуткові страсті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".