UA / RU
Підтримати ZN.ua

Попри війну, Україна продовжує експорт зерна і соняшникової олії, тепер уже залізницею – сумнівний дозвіл уряду Шмигаля

Інтереси зернотрейдерів і зарубіжних держав для урядовців важливіші за продовольчу безпеку власного народу?

Ворог знищив і продовжує знищувати найкрупніші бази паливно-мастильних матеріалів, посівні площі зменшені через бойові дії й масоване мінування, сотні тисяч працівників аграрного сектору пішли воювати, або виїхали у безпечні регіони.

Через це продовольча безпека України під загрозою. Форс-мажорні обставини дають Україні можливість не виконувати експортні контракти і залишити своїм людям зібраний у 2021му урожай зернових та соняшникову олію.

Тим не менше, уже в ході війни уряд Дениса Шмигаля приймає рішення – і відкриває шлюзи для експорту кукурудзи і олії закордон. Інтереси зернотрейдерів і зарубіжних держав для урядовців важливіші за продовольчу безпеку власного народу?

Так, 27 березня Україна почала здійснювати постачання зернових за кордон залізницею, повідомляє Reuters. У матеріалі наголошується, що на такий  крок влада зважилася через війну – українські морські порти виявилися заблокованими російськими окупантами.

«Перші партії кілька тисяч тонн кукурудзи вже експортовані через західний сухопутний кордон України. Зберігаються труднощі з логістикою, пропозиція, як і раніше, переважає над попитом, але ціни перестали падати», - додається у матеріалі. Загалом залізницею з України до Європи можна експортувати до 600 тисяч тонн зерна на місяць.

Читайте також: Окупанти вкрали з Бердянського порту українські кораблі із зерном

Нагадаємо, 26 березня, попри триваючі бойові дії, в 11 регіонах України стартувала посівна кампанія. Росія спеціально зриває посівну в Україні. Російські війська руйнують поля в Україні, підривають агарну техніку, знищують запаси пального, які необхідні для посівної.

За прогнозами експертів, через війну третина українців можуть мати проблеми з отриманням харчових продуктів. Дехто говорить про загрозу голоду. Негативно війна позначиться і на інших країнах – Україна є одним із найважливіших експортерів продовольства. Це пшениця, олія, кукурудза та інша аграрна продукція з нашої країни.

Якою має бути відповідь на економічні виклики війни, читайте у статтях Анатолія Ткачука «Загроза голоду. Наша відповідь руzzкім загарбникам» та Наталії Власюк «Економічне відлуння російської агресії» у ZN.UA.