UA / RU
Підтримати ZN.ua

Половина українців у Польщі покращили свій рівень життя порівняно з тим, як вони жили у своїй країні

Лише 12,2 відсотків українців кажуть, що живуть у Польщі на нижчому рівні.

На сьогодні в Польщі налічується близько мільйона українців, які виїхали туди після війни, і практично половина з них покращили свій рівень життя порівняно з тим, як вони жили у своїй країні. Про це повідомляє  money.pl з посиланням на дослідження агентства з працевлаштування Gremi Personal

Так, 51,1% українців, які проживають у Польщі, кажуть, що їхній рівень життя значно зріс – вони можуть дозволити собі купувати продукти та речі, які не могли дозволити у своїй країні – йдеться у дослідженні агентства з працевлаштування Gremi Personal. 

Читайте також: Лише 22% українських біженців у Польщі планують повернутися на батьківщину до початку зими

Ця тенденція стосуються як висококласних спеціалістів, які працюють у Польщі за фахом, відкривають компанії та іноді заробляють більше поляків, так і трудових мігрантів, які приїжджають заробляти, щоб витратити ці гроші в Україні.

Водночас 36,7% українців не бачать різниці у доходах. 12,2% — відповіли, що живуть на нижчому рівні, бо у своїй країні мали кращу роботу і заробляли більше.

Читайте також: Польща готується до нової хвилі біженців з України

Зараз більшість громадян України шукають тимчасову роботу за 6-9-місячними контрактами, тому що хочуть повернутися на батьківщину.

Також зазначається, що мінімальні зарплати у Польщі та Україні відрізняються утричі.

Читайте також: Українські біженці в Польщі повинні платити податки в двох країнах — польський Мінфін

Наразі мінімальна заробітна плата в Польщі становить 3010 злотих брутто, а в Україні - 6,5 тисяч гривень, або близько 846 злотих.

А от ціни на основні продукти у Польщі так Україні суттєво не відрізняються, навіть з огляду на інфляцію. Але мешканці Польщі заробляють у середньому до трьох разів більше, ніж в Україні.

Читайте також: Зростання ВВП та доходів держбюджету: у Польщі оцінили вигоди від припливу біженців з України

Нагадаємо, ще до початку війни українці становили найбільшу групу економічної міграції в Польщі — вони приїжджали як на постійну роботу, яка більш оплачується, так і на тимчасові контракти.

Лише у 2018 році українці витратили в Польщі в понад 10 млрд злотих за рік (понад 2 млрд євро).