UA / RU
Підтримати ZN.ua

Подвійні вибори несуть інфляційні ризики — експерт

У новому році інфляція в 5% навряд чи досяжна, в бюджеті закладено показник 7,4, а НБУ прогнозує інфляцію не більше 7%.

Вибори, особливо подвійні, несуть інфляційні ризики. У передвиборні кампанії буде влито багато коштів, уряд і депутати "засіватимуть" округи. До того ж потрібно буде підтримувати на плаву проблемні державні банки, виплачувати державні борги, монетизовані субсидії та підвищені пенсії. НБУ буде під постійним тиском, і його тверде "ні" на пропозицію увімкнути друкарський верстат - основна страховка від зростання цін у горизонті рік-півтора.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Марія Репко, заступник виконавчого директора Центру економічної стратегії. На її думку, в новому році інфляція у 5% навряд чи досяжна, у бюджеті закладено показник 7,4, а НБУ прогнозує інфляцію не більш як 7%.

"При цьому навіть якщо Нацбанк відіб'ється від політиків, є інші, неконтрольовані регулятором чинники: світове зростання сповільнюється, ринки сировини нестабільні, Європу лихоманить через Brexit, "жовті жилети" та італійський бюджет, триває торгова війна США із Китаєм. А в України ще є зовнішній валютний державний борг, - виплати за ним у 2019 р. становитимуть 13,5 млрд дол, - зазначає експерт. - Є і ризик, який закладають українські політики, - відхід від інфляційного таргетування на користь низьких процентних ставок і пільгових кредитів. Ці гасла приваблюють удаваною простотою, але популярне рішення призводить не до процвітання, а до прірви. В Україні дуже високий ризик непогашення боргів, і він не покривається європейськими чи світовими ставками 2–5% річних. Стійке зростання потребує міцного фундаменту, а не карткових будиночків".

Детальніше про проблеми для НБУ в новому році читайте у статті Марії Репко "Сім завдань для НБУ, або Чого чекати в 2019 році від політики у фінансовому секторі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".