UA / RU
Підтримати ZN.ua

Податок на нерухомість: коли його треба платити

Власник нерухомості має вчасно сплачувати податок.

В Україні деякі громадяни мають платити податок на нерухомість. Це стосується осіб, які у власності мають велику нерухомість та «надлишкові» квадратні метри. Керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько розповів виданню «Фокус» коли необхідно сплачувати податок на нерухомість.

До якого числа треба сплатити податок на нерухомість

За словами юристів, щороку 1 липня податкова інспекція надсилає (вручає) власникам нерухомого житлового і нежитлового майна за місцем реєстрації платника податків податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку із зазначенням відповідних платіжних реквізитів сільських, селищних, міських рад.

Читайте також: Податок на землю та майно: податкова роз'яснила, що робити, якщо не можеш виконати зобов'язання

Ясько зазначив, що податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухомість сплачується фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (ППР).

«Такі ППР з відповідними платіжними реквізитами надсилають платникам податку за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості до 01 липня року, що настає за звітним роком», – пояснив експерт.

Так, у 2023 році діє пільга по сплаті податку для деяких категорій, зокрема якщо житло було зруйноване, або якщо об'єкт оподаткування — в районі ведення бойових дій

Ясько додав, що якщо не надійшло податкове повідомлення-рішення, треба звернутися до податкового органу за місцем реєстрації.

«Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені підпунктом 266.7.2 пункту 266.7 цієї статті, фізичні особи звільняється від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання», – наголосив він.

Читайте також: Податки для ФОПів: коли вони зміняться

Експерт зазначив, що ніяких штрафів за несплату податку на нерухомість не буде, якщо податкова не надіслала власнику повідомлення-рішення.

Але у випадку отримання повідомлення і свідомої несплати є відповідальність. Якщо не сплатити протягом 30 днів, штраф — 10% суми боргу, при затримці понад 30 календарних днів — 20%.

А далі на суму грошового зобов’язання нараховується пеня за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов’язання, включаючи день погашення, з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день.

«Але якщо податок не сплачено через наслідки воєнного стану, пеня не нараховується», — резюмував Ясько.

Раніше ми писали, як самостійно можна розрахувати суму податку на нерухомість.