UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсійну систему України ще можна врятувати, але не накопичувальним рівнем - експерт

В Україні трохи більше половини працездатного населення застраховані.

Україна має унікальний шанс перетворити існуючі загрози на потенційні можливості. У нас дуже низький середній вік, до якого доживають пенсіонери, — лише 78 років, в розвинених країнах він на десять років вищий. Тому потенційне співвідношення працюючих до пенсіонерів статистично краще. Про це пише експерт Юрій Ганущак у матеріалі для ZN.UA - "Пенсійна система хвора, але накопичувальний рівень — не ліки".

І ще, в нас тільки трохи більше половини працездатного населення застраховані. Причому  левова їх частка платять мінімальні внески. Тобто Україна має непоганий потенціал зростання кількості застрахованих, що дасть можливість як зменшити дефіцит Пенсійного фонду, так і збільшити співвідношення середньої пенсії до середньої зарплати. 

При цьому обов'язковий накопичувальний рівень навряд у цьому допоможе, бо не вплине жодним чином на кількість застрахованих, тобто тих, хто сплачує пенсійні внески. По суті мова йде про фінансову піраміду завдовжки в 40 років, бо коли на пенсію вийдуть її перші учасники, накопичувальна система стане солідарною в початковому значенні цього терміна: кошти, які вкладаються застрахованими, одразу віддаватимуть пенсіонерам. Та й зберігати постійний рівень акумуляції заощаджень протягом мінімум 40 років при глобальних кризах кожні 20 майже неможливо. Тобто замість того, щоб розвантажити пенсійну систему, цей рівень, навпака, створить для неї додаткове навантаження ти фінансові ризики.

Більше матеріалів Юрія Ганущака читайте за посиланням.