UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оператор ГТС приніс Україні за місяць понад півмільярда гривень податків

Більшість сплачених до бюджету грошей склав податок на додану вартість (ПДВ).

Оператор газотранспортної системи України, який керує українською ГТС сплатив за січень 2020 року 618,9 млн гривень податків, повідомляє пресслужба компанії у Facebook.

Зазначається, що Оператор ГТС може ввійти в топ найбільших платників податків в Україні.

"За січень 2020 року ми сплатили 618,9 млн грн податків та зборів до бюджетів всіх рівнів. Це досить багато. За попередніми оцінками Оператор ГТС може ввійти в ТОП-10 найбільших платників податків України за підсумками року", - йдеться в повідомленні.

Крім того, більшість сплачених до бюджету грошей склав податок на додану вартість (ПДВ). Його заплатили на 551 мільйон гривень. Решта податків - податки з праці (ПДФО, ЄСВ та військовий збір).

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз" має намір у першому кварталі 2020 року виплатити податки та обов'язкові платежі з $ 2,9 млрд отриманих від російського "Газпрому" за рішенням Стокгольмського арбітражу. У 2019 році компанія заплатила понад 120 млрд грн податків та дивідендів.

Раніше в НАК повідомили, що премії співробітникам "Нафтогазу" за отримані від російського "Газпрому" $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу ще не призначено, проте вони передбачені трудовими контрактами.

До цього "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" $ 2,9 млрд – залишок суми, яку російська компанія повинна була виплатити за рішенням Стокгольмського арбітражу.

20 грудня після тривалих переговорів Росія, Україна та Європейська Комісія погодили принципові позиції щодо продовження транзиту газу з РФ до Євросоюзу через українську газотранспортну систему, а НАК "Нафтогаз України" і російський "Газпром" досягли консенсусу щодо врегулювання взаємних претензій. Згідно з підписаним у Мінську протоколом, "Газпром" зобов'язався протягом п'яти років постачати газ до ЄС через ГТС України, а також виплатити "Нафтогазу" 3 млрд доларів у відповідності до рішення Стокгольмського арбітражу. "Нафтогаз", у свою чергу, погодився відкликати новий позов до "Газпрому" на 12,25 млрд доларів.

Детальніше про домовленості щодо газу читайте у статті Олексія Кучеренка "Новий "транзитний котракт": чия і в чому вигода?".