UA / RU
Підтримати ZN.ua

Олігархи намагаються домовитися з фіскалами

Найбільші українські компанії подають зауваження до законопроекту про трансферне ціноутворення, частина яких були враховані податківцями.

При розробці законопроекту про трансферне ціноутворення найбільші українські компанії подають зауваження, частина яких були враховані податківцями, - випливає з їх відповідей на запит ZN.UA. "Нами було внесено низку пропозицій, частина з яких вже враховані, а інші знаходяться в процесі розгляду. Так, було враховано пропозицію щодо збільшення цінового порогу, так званих контрольованих угод з 10 млн до 50 млн, що значно скорочує процес підготовки документації", - повідомили в компанії EastOne Віктора Пінчука.

У EastOne також відзначили, що в процесі роботи і обговорення "знаходяться в т.ч. пропозиції, щоб при моніторингу трансфертних цін зберегти існуючий 20% коридор можливих відхилень від звичайних цін, коли товари не залишають митну територію України, а також при поставці продукції з використанням торгових будинків, розташованих в неофшорних країнах (Росії, Казахстані, Білорусі, США) замість 5% маржі передбачити більш гнучке формулювання поняття "звичайної ціни", яка б враховувала місцеві податкові правила і торгові звичаї цих країн.

У свою чергу директор Group DF (Дмитра Фірташа) Борис Краснянський в коментарях ZN.UA позитивно відгукнувся про притягнення податківцями до обговорення законопроекту про ТЦ представників великого бізнесу. Однак топ-менеджер Group DF зазначив, що вимагає доопрацювання, зокрема, норма про мінімальні суми операцій, які підпадають під перевірки.

"Запропонований оборот у 50 млн грн на рік, на наш погляд, дуже низький для початкової стадії впровадження систем трансфертного ціноутворення. Ні податкова адміністрація, ні бізнес не будуть у змозі виконувати вимоги закону. У бізнесу немає для цього досвіду, необхідних ресурсів, а податкова буде не в змозі обробити такий потік інформації. На нашу думку, розумний поріг на початковому етапі впровадження становить 500 млн грн", - додав топ-менеджер Group DF.

У свою чергу, в ДТЕК Ріната Ахметова (головна компанія бізнес-групи СКМ - за запитом ZN.UA не відповіла) помітили, що оскільки законопроект про ТЦ ще не зареєстрований у Верховній Раді, "коментувати його вплив на бізнес і шанси на проходження в парламенті передчасно".

Нагадаємо, що 16 січня міністр доходів і зборів Олександр Клименко представив на засіданні Кабміну законопроект про трансферне ціноутворення, який був підготовлений податківцями спільно з експертами PwC. Документ був затверджений урядом.

Цей законопроект повинен сприяти в боротьбі з одним з наймасштабніших способів мінімізації оподаткування, через який з України з-під оподаткування виводиться близько 100 млрд грн. щорічно (дані ДПСУ). Як наслідок, держбюджет недоотримує 20-25 млрд грн. Здійснюється це, насамперед, через реалізацію вітчизняної продукції за заниженими цінами пов'язаним особам (тобто переважно в рамках однієї фінансово-промислової групи) в країни з більш низьким податковим навантаженням, ніж в Україні.

На бізнес покладається новий обов'язок: повідомляти в Міністерство доходів і зборів про угоди між пов'язаними особами та з резидентами зарубіжних низькоподаткових юрисдикцій, що перевищують 50 мільйонів гривень на рік на одного контрагента. Великий бізнес, на додаток до цього, буде зобов'язаний документально обґрунтувати ринковий рівень цін у таких угодах.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Василя Пасочника "Велика трансферна битва: перший раунд". !zn

Читайте також:

Недоплачувати податки в Україні можна цілком легально, - експерт

Металурги, хіміки, аграрії отримають "трансферні" потурання

Суди, а не Мінекономіки повинні вирішувати трансферні суперечки між бізнесом і податківцями, - експерти

Експортерам дадуть два з половиною роки на пристосування до податкових нововведень