UA / RU
Підтримати ZN.ua

НКРЭКУ планує вдвічі зменшити тарифи для ГТС

Тарифна система для транспортування газу буде переглянута.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг планує з 2019 року вдвічі зменшити тарифну систему "вхід-вихід" для газотранспортної системи. Про це заявила глава регулятора Оксана Кривенко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 10 вересня.

"Перший регуляторний період якраз закінчується в цьому році, з 1 січня 2019 року планується новий період. Проаналізувавши діяльність компанії – тим більше, що є необхідність коригування доходу у меншу сторону за підсумками перевірок на 9 млрд грн ми плануємо переглянути тарифи. Очікуємо на суттєве зменшення тарифів для точок входу і виходу, і транскордонних і внутрішніх, з січня 2019 року", - сказала вона.

Голова НКРЭКУ зазначила, що для транскордонних точок тарифи планується трансформувати з двоставкових в одноставкові, а тариф для всіх внутрішніх точок виходу з ГТС в Україні привести до єдиного рівня.

"Ми побачили можливість встановлення окремих тарифів для точок входу внутрішніх (з газодобувних компаній) та транскордонних. По моделі розрахунок таких змін показує, що для наших внутрішніх точок входу тариф буде трохи нижче, ніж для транскордонних. І це буде стимулювати газовидобувні компанії для видобутку і передачі газу, не буде на них такого навантаження. З 1 січня 2019 року ми плануємо встановити тарифи для точок входу-виходу, зменшені, як мінімум, удвічі", - додала Кривенко.

У той же час глава НКРЭКУ висловила думку, що пропозиції "Нафтогазу" та " Укртрансгазу щодо коригування методики тарифоутворення на транспортування газу, конструктиву не містять. Але для Укртрансгазу буде застосовуватися стимулююче регулювання.

Як повідомлялося, у першому півріччі 2018-го видобуток природного газу в країні знизився. Хоча концепцією розвитку газовидобутку ставиться завдання наростити його з 20 до 27 млрд кубометрів до 2020-м. Вже ясно, що концепція виконана не буде. Принаймні, не в призначені терміни. Плани тріщать по всіх пунктах.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Ігор Маскалевич. За його словами, темпи приросту видобутку "Укргазвидобування" (УГД) помітно нижче запланованих. Видобуток приватних компаній, після першого стрибка в 2012-2014 роках, вже третій рік завмерли на позначці 4,2–4,5 млрд кубометрів. Третій учасник процесу, "напівприватівська" "Укрнафта" впевнено скидає видобуток газу на 10-15% в рік.

Детальніше про туманні перспективи видобутку вуглеводнів в Україні читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Газовидобуток завалять "ждуни"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".