UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецький бізнес покликали управляти українською ГТС

Енергетика – це ще одна сфера для інвестицій німецьких компаній.

Україна закликала бізнес Німеччини інвестувати в українську енергетику, зокрема, у газотранспортну систему (ГТС). Про це розповів прем'єр-міністр Арсені Яценюк у традиційному телеефірі у неділю ввечері.

В рамках Українсько-німецького економічного форуму, що пройшов у Берліні 23 жовтня, прем'єр звернувся до німецьких компаній "з тим, що настав час інвестувати в українську газотранспортну систему". Зокрема, в Україні з 1 жовтня почав діяти новий закон про ринок газу, "і є всі можливості для того, щоб німецькі енергетичні компанії зайшли в українську енергетичну систему і спільно з нами оперували українською ГТС та сховищами".

"Це буде найкращий шлях, як не дати можливості обійти Україну і будувати (російському "Газпрому" - ред.) різного роду газогони, які позбавляють Україну транзитного потенціалу. Це дуже сильний вид енергетичного бізнесу і формування спільної енергетичної політики між Україною, Німеччиною і в цілому ЄС", - додав глава уряду.

Читайте також: Фіцо про "Північний потік": частина Європи і РФ тримають Україну і Словаччину "за ідіотів"

Яценюк також повідомив, що Німеччина розглядає Україну як одну з ключових країн по інвестиціях в енергоефективність і енергозбереження. Це, за його словами, стало можливим після того, як були схвалені зміни в ціноутворенні й тарифоутворенні на енергетичні ресурси, а також після схвалення реформи системи управління НАК "Нафтогазу України".

Інвестиції Німеччини в енергоефективність, підкреслив він, - "це нові котли, утеплення і технології, які зберігають енергетичні ресурси і дають можливість менше платити по рахунках за житлово-комунальні послуги".

Зазначимо, що одна з найбільших енергокомпаній Німеччини - концерн BASF разом з російським "Газпромом" та іншими європейськими концернами домовилися про будівництво "Північного потоку-2". Зазначимо, що ряд східних країн-членів ЄС виступили різко проти будівництва цього газогону.

Не так давно Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних "Турецькому потоку" газопроводів. Брюссель затвердив постанову про "енергетичну дипломатію", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору. А єврокомісар з енергетичних питань зокрема заявив, що майбутнє домінування "Газпрому" після будівництва "Північного потоку-2", зокрема, на ринку Німеччини, суперечить стратегії ЄС.