UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ змінив порядок ідентифікації банківських груп

Це дозволить поліпшити ефективність контролю за такими групами.

Національний банк України удосконалив порядок ідентифікації та визнання банківських груп, йдеться у повідомленні НБУ на офіційному сайті.

Регулятор визначив ознаки, які можуть свідчити про наявність контролю над учасниками банківської групи. Серед них: володіння найбільшою часткою статутного капіталу або акцій в компанії-учасника групи; члени органів управління одного учасника групи є працівниками або колишніми працівниками іншого учасника; наявність загальних джерел фінансування діяльності учасників групи; члени органів управління компаній є пов'язаними особами з банком.

Нацбанк також визначив три умови застосування даних ознак: якщо інформація про структуру власності юридичної особи не дозволяє встановити її контролера; якщо є задокументовані або публічно оголошені відомості про наявність контролю над юридичною особою; якщо відсутня підтверджена інформація про кінцевому бенефициарном власника юридичної особи.

Зміни в порядок ідентифікації та визнання банківських груп також передбачають: введення поняття "прозора структура власності банківської групи"; можливість прийняття НБУ рішення про відмову від припинення визнання банківської групи; пом'якшення вимог щодо оформлення документів, виданих в іноземній державі; можливість продовження строку подання банком і розгляду НБУ пакета документів про створення банківської групи до 30 календарних днів за умови наявності обґрунтованого клопотання; уточнення порядку інформування учасників банківської групи та контролера банківської групи щодо прийнятих НБУ рішень про визнання банківської групи, визнання або відмову у визнанні зміни структури власності банківської групи.

Нагадаємо, на думку Вадима Сироти, валютні обмеження НБУ перешкоджають надходженню інвестицій, і сприяють тіньовому перерозподілу власності.

Детальніше про особливості регулювання ринку кредитів від нерезидентів та проблематики активізації залучення інвестицій читайте у статті Вадима Сироти "Квоти на інвестиції або чужі тут не ходять" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".