Нацбанк оптимізував інструменти управління ліквідністю банківської системи, зокрема, кредити овернайт, операції прямого репо та кредити рефінансування строком до 90 днів, що надаються за допомогою проведення тендерів, йдеться у відповідних постановах регулятора.
Згідно з повідомленням, ці зміни дозволять банкам задовольняти свої короткострокові потреби в ліквідності.
Як наголошується, НБУ надав можливість використання механізму роловера - надання банку кредиту для виконання раніше взятих зобов'язань.
"Роловер можна буде застосовувати для погашення кредитів рефінансування та овернайт, заставою за якими були державні облігації України, депозитні сертифікати НБУ", - йдеться в повідомленні.
Крім того, розширено перелік цінних паперів, які Нацбанк приймає в якості застави за кредитами овернайт та операцій прямого репо. Також, надана можливість збільшувати, зменшувати або проводити заміну застави за кредитами рефінансування.
Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", якщо відволіктися від шквалу пристрастей та емоцій, яким супроводжується нинішнє розчищення банківського сектора, то в сухому залишку країна має дуже навіть сумний результат. А саме: понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не лише пішли на фактичну підтримку бізнесів їхніх власників, а й перетекли на валютний та інші ринки. І вилилися в остаточному підсумку в триразову девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію, яка зараз такою надтяжкою ціною виплачується економікою (через надзвичайну ціну банківських кредитів) і громадянами (з власних гаманців на ринках і в магазинах).