UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ програв апеляцію колишньому співвласнику "Приватбанку"

Національний банк оскаржить рішення Шостого апеляційного адмінсуду Києва в порядку касації.

Шостий апеляційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу Національного банку України на рішення суду першої інстанції, який скасував результати інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією у 2016 році. НБУ планує оскаржити судове рішення в порядку касації, повідомляє прес-служба регулятора.

Рішення про відмову задовольняти апеляцію було винесено судом у ході засідання в понеділок, 13 травня. Таким чином, Шостий апеляційний адмінсуд залишив у силі рішення Окружного адмінсуду Києва від 2 березня 2018 року, яким було задоволено позов кіпрській компанії Triantal Investments Ltd.

У Нацбанку з рішеннями судів на користь офшорної фірми, яка володіла акціями "Приватбанку" до його націоналізації, не згодні.

"У разі виявлення істотного погіршення фінансового стану банку Національний банк має підстави для проведення відповідної перевірки", - підкреслив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Національний банк наполягає, що в 2016 році у нього було достатньо підстав для проведення інспекційної перевірки "Приватбанку", так як узгоджену з колишніми акціонерами і топ-менеджментом програму фінансового оздоровлення банку не було виконано. Підтвердженням цього є письмові звернення колишніх акціонерів на адресу НБУ, що, в свою чергу, доводить факт невиконання ними взятих на себе зобов'язань.

"Оскарження рішення регулятора про проведення інспекційної перевірки у "Приватбанку" є частиною процесу, спрямованого на оскарження колишніми співвласниками банку всієї процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку", - підсумував Григорчук.

Triantal Investments Ltd належали понад 16,5% акцій "Приватбанку" до його націоналізації. Цією кіпрською фірмою володіли Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов і Олексій Мартинов через ще одну офшорну компанію - Fransiano Investments Ltd, в якій частки Коломойського і Боголюбова складали по 49,9%, повідомляє "Економічна правда". У березні 2017 года Triantal Investments Ltd звернулася до суду з вимогою скасувати інспекційну перевірку "Приватбанку", результати якої стали підставою для його націоналізації.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізаціі.

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні. Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО і доручив ГПУ і СБУ оцінити дії суддів на предмет складу злочину в їхніх діях.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Детальніше про судову комбінацію колишніх власників "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Всі у сад! Каву пити..." в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".