UA / RU
Підтримати ZN.ua

НБУ помітив, що вакансії на сайтах працевлаштування немає ким заповнювати, і зробив дивні висновки

НБУ не дає оцінок, ані рівню вимог роботодавців в Україні, ані рівню заробітної плати. Зате переконаний в некваліфікованості українців.

Національний банк України констатує, що безробіття в Україні не зменшується, попри велику кількість вакансій на сайтах працевлаштування, і на цій підставі робить висновки, що робоча сила в Україні просто не відповідає вимогам роботодавців рівнем своєї кваліфікації. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ за січень 2022 року.

"Зростання кількості вакансій за майже незмінного рівня безробіття у 2021 році свідчить про значні складнощі із заповненням наявних вакансій", - йдеться у звіті.

При цьому, НБУ робить висновок, що рівень безробіття свідчить про недостатню кваліфікацію робочої сили.

Читайте також: Польща простимулювала відтік робочої сили з України, попит на вакансії злетів на 37%

"Так, за результатами опитувань щодо ділових очікувань протягом року збільшувалася частка підприємств, які зазначали негативний вплив на свою діяльність чинника "нестача кваліфікованих кадрів". У випадку значної кількості вакансій, зокрема внаслідок розширення економічної активності, за інших рівних умов рівень безробіття має бути порівняно низьким, оскільки наявні вакансії заповнюються тими, хто шукає роботу. Проте це стається лише у випадку, якщо професійно-кваліфікаційні вимоги роботодавців відповідають навичкам шукачів роботи", - йдеться в інфляційному звіті.

Це твердження НБУ підкріплює даними, які отримав від вивчення сайтів пошуку роботи.

Читайте також: В яких країнах найвигідніше працювати українцям

Так, за інформацією НБУ, через невідповідність професій чи кваліфікації, на ринку спостерігається надлишок пропозиції топменеджерів, керівників середньої ланки, юристів, діловодів і журналістів.

Натомість зберігається брак працівників робітничих професій, ІТ, сільського господарства. Що, на думку НБУ, пов'язане зі значним попитом на ці професії за кордоном.

Водночас НБУ не дає оцінок, ані рівню вимог роботодавців в Україні, ані рівню заробітної плати, яку вони пропонують за виконання певного обсягу завдань.

Дані VoxUkraine

Читайте також: Багаті країни зіштовхнулися з дефіцитом робочої сили — The Economist 

Часи, коли на українському ринку праці заправляв балом роботодавець, вже минають. Зважаючи на великий відплив фахівців за кордон і глобальну конкуренцію за трудові ресурси та трудову міграцію українців у більш економічно розвинені країни, центр тяжіння переміщується у бік спеціалістів, які поки що залишилися. Про реальні причини диспропорції на українському ринку праці читайте в матеріалі Надії Гоцуєнко - "Вакансії: нові робочі місця за рахунок трудових мігрантів".