Національний банк переглянув підхід до проведення валютних інтервенцій, відмовившись від вибору пріоритетного варіанту впливу на ринок, яким раніше виступали валютні аукціони, повідомляє прес-служба регулятора.
Паралельно з цим регулятор переходить до роботи з новим функціоналом торгово-інформаційних систем Reuters і Bloomberg - Matching. Сама опція доступна на українському ринку з минулого тижня, НБУ приєднається до неї з 2 квітня.
"НБУ буде брати участь у цій системі нарівні з іншими учасниками ринку. Всі заявки у системі анонімні, тому ми будемо діяти двома шляхами: вносити свої пропозиції за ціною, або працювати як price taker, тобто приймати найкращу, на нашу думку, цінову пропозицію. Останній варіант ми вважаємо оптимальним з погляду мінімізації нашого впливу на ринок", - заявив на брифінгу директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко, пише liga.net.
За словами Пономаренко, Matching дозволить Нацбанку точково впливати на попит і пропозицію на ринку, оскільки інтервенції будуть негласними. Від інших методів інтервенцій НБУ відмовлятися не має наміру і буде проводити їх переважно з метою поповнення ЗВР. По силі впливу функціонал Matching, на думку НБУ, знаходиться на четвертому місці після прямої інтервенції за єдиним курсом, валютних аукціонів і запиту кращого курсу відповідно.
З 30 березня регулятор повністю скасував обмеження по сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів за один робочий день. З 4 серпня 2017 року показник становив 1%, раніше - 0,5%. Також з 1 травня цього року ліміт відкритої валютної позиції банку (Л13-1) буде збільшений з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - зменшено з 10% до 8%. В НБУ сподіваються, що це дозволить банкам більш ефективно розподіляти валютні ризики, а також збільшить обсяги торговельних операцій на міжбанку за рахунок активізації операцій самих банків.
"Чому ми змінюємо правила не одномоментно? Нам би не хотілося, щоб у банків була можливість відразу різко збільшити свої валютні позиції. Хоча ми і не очікуємо революційного сплеску активності з боку фінустанов", - говорить Пономаренко.
Повідомлялося, що з січня по ноябть 2017 року обсяг купівлі валюти НБУ через інтервенції у формі запиту кращого курсу склав $ 1,039 млрд.