UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк розробляє стратегію розвитку кредитування в Україні з урахуванням воєнних реалій – Пишний

Очільник Нацбанку також анонсує повернути інфляційне таргетування

Український регулятор фінансового ринку розробляє Стратегію розвитку кредитування, а також має намір повернутися до декларованої регуляції інфляційних процесів – інфляційного таргетування. Про це повідомив Голова НБУ Андрій Пишний під час конференції високого рівня для керуючих регіональної групи держав – членів МВФ.

Читайте також: Кількість іпотечних кредитів зросла: скільки позик на придбання житла оформили в Україні у 2023 році

“Впевнене відновлення економіки потребує також розвитку кредитування. Саме тому ми готуємо Стратегію розвитку кредитування з урахуванням воєнних реалій, зокрема потреби підсилити обороноздатність країни”, – зазначив очільник Нацбанку..

На думку Андрія Пишного наразі треба переходити від першого етапу допомоги і співпраці, яка зосереджувалась на підтримці макроекономічної, зовнішньої та фінансової стабільності до наступного – відбудовного. “Другий етап фокусується на відбудові та відновленні. Ці слова згадуються в тексті меморандуму з МВФ більше 80 разів”, – зазначає очільник регулятора.

Національний банк планує скасування антикризових заходів

Очільник НБУ вважає, що має відбутися перехід від антикризових заходів до збалансованої політики, яку він охарактеризував як “далекоглядна”. перші заходи – відмова від фіксації курсу національної валюти на користь гнучкого підходу до валютних коридорів. “Крок за кроком ми пом'якшуємо обмеження на валютному ринку та поступово рухаємося до стратегічної мети – повернення до інфляційного таргетування. Ми повертаємося до нормальності, і я сподіваються, що ми продовжимо цей шлях, незважаючи на війну, що триває”, – зазначив Андрій Пишний.

Як повідомлялось виданням Еconomist, світова економіка попри невизначеності та війни почуває себе цілком впевнено. Навпаки, останні фактичні показники статистик по всім континентам вказують на впевнене зростання в середньому до рівня 3% за рік. Таким чином військові конфлікти та відсутність впевненості у збереженні демократії у певних регіонах не є на заваді економічному зростанню.