Правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку на 1 відсотковий пункт до 7,5% річних. Рішення пов'язане з невизначеністю через пандемію коронавірусу і зростанням інфляції. Про це представники НБУ повідомили на прес-конференції.
Як прогнозували банкіри, НБУ міг підвищити облікову ставку від 7 до 7,5%. І це, швидше за все, не останнє підняття ставки в поточному році.
Збільшення облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Зростання облікової ставки призведе до подорожчання кредитів і, вірогідно, до зростання цін.
Крім того, від облікової ставки залежить прибутковість ОВДП і очевидно НБУ вирішив підіграти Мінфіну, зберігши високу прибутковість облігацій і попит іноземних інвесторів на них.
Хоча експерт ZN.UA Тетяна Богдан навпаки рекомендувала знижувати ставку, її аргументи можна прочитати в тексті "Задзеркалля платіжного балансу".
Нагадаємо, що в березні правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку на 0,5% до 6,5% річних. Рішення обґрунтовано, перш за все, високою невизначеністю через пандемію коронавируса.
НБУ в січні не міняв дисконтну ставку. До цього, 10 грудня Нацбанк також залишив облікову ставку без змін - 6%.
З 12 червня 2020 року Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.