Правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку на 0,5% до 6,5% річних. Рішення обґрунтовано, перш за все, високою невизначеністю через пандемію коронавірусу. Про це представники НБУ повідомили на прес-конференції.
Збільшення облікової ставки безпосередньо впливає на вартість грошей в економіці (чим вище ставка, тим дорожче доступ до грошей). Зростання облікової ставки призведе до подорожчання кредитів та, імовірно, до зростання цін.
Крім того, від облікової ставки залежить прибутковість ОВДП і очевидно НБУ вирішив підіграти Мінфіну, зберігши високу прибутковість облігацій і попит іноземних інвесторів на них.
Нагадаємо, що НБУ в січні не міняв дисконтну ставку. До цього, 10 грудня Нацбанк також залишив облікову ставку без змін - 6%.
При цьому банкіри ще в липні чекали, що правління НБУ може знизити облікову ставку на 1 процентний пункт - до 5% річних, з огляду на невелике прискорення інфляції в червні і за підсумками травня.
З 12 червня Нацбанк знизив облікову ставку на 2 процентних пункту - до 6%. Зазначалося, що це найнижчий рівень облікової ставки за всю історію України.
Раніше Нацбанк вирішив з 24 квітня знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. До цього правління Нацбанку прийняло рішення з 13 березня знизити облікову ставку з 11% до 10% річних.