UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільший у Туреччині НПЗ, що належить азербайджанській SOCAR, відмовився від російської нафти

Західні санкції проти Росії все більше виходять за межі країн, які офіційно до них приєдналися.

Державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR призупинила закупівлю російської сирої нафти для свого турецького нафтопереробного заводу STAR, який є найбільшим у країні. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на джерела в галузі.

На думку співрозмовників Reuters, це свідчить про те, що санкції Заходу починають стабільно поширюватися за межами Європи та Сполучених Штатів.

Читайте також: Узбекистан відмовився від «газового союзу» з РФ   

Це цікаво в контексті того, що турецькі нафтопереробні заводи, включно з заводом SOCAR STAR потужністю 214 тисяч барелів на день (б/д), збільшили закупівлі російської сирої нафти після вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого. Туреччина не приєдналася до угоди про обмеження цін, і російські компанії могли продавати нафту в країну без урахування цього обмеження.

Однак, згідно з даними Refinitiv Eikon, російські потоки до Туреччини почали падати минулого місяця до найнижчого рівня з лютого, і джерело повідомило, що SOCAR переглядає свою політику, щоб відповідати західним санкціям.

Нафтопереробний завод STAR отримав лише 73 тисяч б/д в листопаді порівняно зі 170 тисяч б/д у попередні три місяці. Остання партія для НПЗ STAR відправилася 20 листопада, як показали дані.

Читайте також: Турецький слід: як довірена особа Ердогана допомагала Ірану торгувати нафтою – розслідування POLITICO

Нагадаємо, 5 грудня набуло чинності ембарго на морські поставки нафти з Росії до країн Європейського союзу, а також почав діяти ліміт цін на російську нафту, встановлений Євросоюзом, країнами G7 та Австралією. Також почав діяти так званий страховий бойкот російської нафти – страховим компаніям заборонено надавати страхові послуги компаніям, чиї танкери перевозять російську нафту з порушенням цінового ліміту. Росія у відповідь на ці санкції хоче встановити мінімальну ціни для своєї нафти, що йде на експорт.