UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Нафтогаз нас підкошує»: дефіцит бюджету Росії у 2023 році може перевищити прогноз

Щоб залатати «дірки», Мінфін разово збирає з великого бізнесу на 300 млрд рублів.

Дефіцит федерального бюджету Росії у 2023 році може перевищити прогноз через падіння доходів від нафти та газу. Про це попередив глава Мінфіну Антон Сілуанов, якого цитує російський «Інтерфакс».

Він пояснив, що згідно із законом про бюджет на цей рік його витрати можуть перевищити доходи на 2% ВВП, або приблизно 3 трлн.

«Поки що орієнтири ці не змінюємо, але сказати, що буде рівно 2%, це означає давати неправильні оцінки. Подивимося, що буде з нафтогазовими прибутками... Нафтогаз нас підкошує», – пояснив Сілуанов.

Читайте також: Війна проти України стає дедалі дорожчою для Росії

Росії вдалося, незважаючи на санкції, утримати обсяги експорту і сирої нафти, і нафтопродуктів. Але при цьому сировинні доходи бюджету все одно обвалилися майже вдвічі.

У першому кварталі поточного року вдалося зібрати 1,6 трлн рублів нафтогазових податків, тоді як за той же період роком раніше ця цифра склала майже в 2 рази більше – 2,9 трлн. Збори з несировинних секторів економіки просіли на 9%, і в результаті січень-березень скарбниця закрила з «діркою» на 2,4 трлн. За підрахунками до кінця квітня дефіцит бюджету перевищить 3 трлн.

При цьому урядові витрати зростають, адже сотні мільярдів йдуть на оплату оборонних замовлень.

Щоб залатати «дірки», Мінфін оголосив про разовий збір із великого бізнесу на 300 млрд рублів, змінив формулу податку на видобуток корисних копалин (ПДПД) для нафти (ще на 600 млрд рублів) і також має намір скасувати багатомільярдні субсидії нафтовим компаніям.

Читайте також: Дефіцит бюджету РФ йде на історичний антирекорд через ціни на нафту та попит на газ

Нагадаємо, Міністерство енергетики Росії заявило, що минулого місяця країна скоротила видобуток нафти приблизно на 700 тисяч барелів на день.

Як санкції проти РФ вплинули на економку агресора у 2022 році, читайте у статті Юлії Самаєвої «Антирекорди російської економіки».