Міжнародні партнери та представники "Нафтогазу України", "Укртрансгазу" і "Магістральних газопроводів України" (МГУ) 29 листопада в Брюсселі погодили спільний план дій наступних кроків анбандлінгу (виділення "Нафтогазу" діяльності з транспортування газу). Про це йдеться в заяві Єврокомісії за підсумками зустрічі віце-президента ЄК Мароша Шефчовича з главою МЗС України Павлом Клімкіним.
"На основі узгодженого плану дій "Нафтогаз" зобов'язався розробити до кінця січня 2019 року у співпраці з МГУ необхідну систему контрактів (contractual framework) для створення сертифікованого оператора газотранспортної системи (TSO) у відповідності з законодавством України і Третім енергетичним пакетом", – наголошується в заяві.
Правова база повинна бути затверджена у перші місяці 2019 року, що потребує активної участі Кабінету міністрів для забезпечення повного анбандлінга до 1 січня 2020 року.
Єврокомісія нагадує, що скликала таку зустріч високого рівня після жовтневого спільного листа ЄК, Держдепартаменту США, Секретаріату Енергетичного співтовариства, Світового банку і ЄБРР, в якому підкреслювалася актуальність анбандлінга.
Як писала для DT.UA Алла Єрьоменко, 19 вересня була презентована чергова дорожня карта анбандлінгу. Але не "Нафтогазом" і "Магістральними газопроводами України".
Детальніше про перипетії з анбандлінгом читайте в матеріалі Алли Єрьоменко "Чим "Нафтогаз" і "Укртрансгаз" НЕ відрізняються від Apple" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".