3 звертається до МінЖКГ, представників регіональної виконавчої влади, керівників підприємств теплоенергетики з вимогою вжити всіх можливих заходів щодо погашення багатомільярдної заборгованості за спожитий природний газ.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби НАКу у вівторок, 5 листопада.
Зокрема, за даними "Нафтогазу" загальний борг підприємств теплоенергетики та теплоелектроцентралей (з урахуванням заборгованості перед ДК "Газ України" і боргів, що виникли до 2011 року) становить 17 млрд грн, з яких 15,9 млрд грн - борг за газ, використаний для надання послуг з опалення та гарячого водопостачання, ще 1,1 млрд грн - для виробництва електроенергії.
ТАКОЖ: "Нафтогаз" погасить борг перед "Газпромом" за рахунок стягнення боргів з теплокомуненерго
У НАК також нагадують, що раніше Кабмін доручив Мінфіну підготувати зміни до держбюджету-2013, якими передбачити додаткове виділення НАКу 10,7 млрд грн компенсації різниці між цінами закупівлі імпортованого газу та його реалізації ТКЕ. Зміни так і не прийнято Верховною Радою.
Таким чином, загальна заборгованість перед НАК становить 27,7 млрд грн.
"НАК "Нафтогаз України" вживає всіх можливих заходів для надійного забезпечення газом всіх категорій споживачів і підкреслює, що погашення існуючої заборгованості за спожитий природний газ та отримання компенсаційних коштів дозволять не тільки значно поліпшити фінансовий стан компанії, але і забезпечити додаткові надходження до держбюджету України", - йдеться у прес-релізі компанії.
Раніше у понеділок, 4 листопада, стало відомо, що борг "Нафтогазу" перед "Газпромом" у розмірі $ 890 млн буде погашено, в тому числі, і за рахунок стягнення заборгованості з ТКЕ.
У кінці серпня компанія "Нафтогаз України" заявляла, що сплата Україною за російський газ для його завантаження до ПСГ знаходиться під загрозою через значні борги комунальних підприємств теплоенергетики, які склали 17,5 мільярда гривень.
Нагадаємо, що голова "Газпрому" Олексій Міллер 29 жовтня заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ і контракт дозволяє перевести постачання на систему передоплати.
Після прем'єр-міністр РФ Дмитро Медвєдєв підтримав цю пропозицію, зазначивши, що, мабуть, українська сторона платити не збирається. Так він відреагував на заяву глави уряду України Миколи Азарова, який охарактеризував проблему зі сплатою за російський газ як не критичну.
Віце-прем'єр України Юрій Бойко 2 листопада підтвердив наявність проблеми зі сплатою за російський газ, однак заявив, що якщо російська сторона наполягатиме на формальному виконанні контракту, Україна буде діяти симетрично, що може призвести до проблем з транзитом газу до Європи.
У свою чергу міністр енергетики Едуард Ставицький продовжує мало не щодня запевняти у "швидкому досягненні компромісу і вирішенні ситуації зі сплатою за газ вже сьогодні". !zn
Читайте також:
У відповідь на вимогу Росії платити за газ Бойко пообіцяв переглянути умови транзиту
"Нафтогаз" знову ледве не "подарував" відомому "Газукраїна-Трейдинг" чергові 3,4 млрд куб. м газу