UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Нафтогаз" розраховує, що адресні субсидії незабаром замінять "живими" грошима

Громадяни зможуть самі вирішувати, на чому економити - на газі, електроенергії чи воді.

Наступним кроком після введення адресних субсидій на газ повинна стати їх монетизація. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Наше завдання в ситуації підвищення тарифів на газ - допомогти людям заощадити на обсязі споживання, а значить, менше платити. Для тих, кому зовсім важко, є свого роду "анестезія" - субсидії. Нею можуть скористатися ті споживачі, які не можуть оплатити свої рахунки", - говорить він.

За словами Коболєва, те, що субсидії можуть отримувати безпосередньо споживачі, які цього потребують, а не "Нафтогаз" або підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), вже і означає адресність. Разом з тим, повинен відбутися ще один етап їх трансформації.

"Монетизація субсидій - це наступний крок, який ми, сподіваюся, скоро зробимо. Тоді громадяни зможуть самі вирішувати, на чому економити - на газі, електроенергії або воді" - говорить голова НАК.

Разом з тим, зазначає він, такий крок вимагає побудови "набагато більш складної системи, яку за рік створити неможливо". Досвід інших країн свідчить, що на це йдуть роки.

"Ми розуміємо, що людину неможливо змусити прийняти те, що підвищення цін на газ - це добре для неї. Я теж, наприклад, купуючи бензин, незадоволений - мені не подобається така ринкова ціна. Себе я не можу переконати, що "це добре", що бензин коштує дорожче 20 грн за літр. Але при цьому є важливий момент - якщо дорого, я можу пересісти на дизель малого обсягу та зекономити" - пояснює ситуацію Коболєв.

Читайте повний текст інтерв'ю Алли Єрьоменко з главою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим "Без ринкової ціни ринку газу не буде!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".