Ціни на нафту марки Brent за тиждень показали максимальне зростання із січня поточного року – на 6,7%. Нафта WTI здорожчала на 5,9%, що стало найвищим показником із червня, повідомляє Reuters.
Нафта дорожчала на тлі скорочення видобутку сировини Саудівською Аравією після атаки дронів на найбільші нафтові об'єкти королівства в Хурайсі та Абкайку 14 вересня. У понеділок, 16 вересня, вартість ф'ючерсів Brent з поставкою в листопаді зросла до $ 69,91 за барель (13,86%), при цьому в перші хвилини торгів ціна сягала $ 71,95 за барель. Жовтневі ф'ючерси WTI здорожчали до $ 61,79 (11%).
Вже наступного дня котирування пішли вниз, за підсумками вівторка нафта здешевшала на 6,5%. На мінімумі барель коштував $ 63,55, до півночі ціна становила $ 64,15. У п'ятницю вартість листопадових ф'ючерсів Brent становила $ 64,28 за барель, ф'ючерсів на нафту WTI – до $ 58,09.
"Зростання на цьому тижні залежить від обіцянок, даних саудитами. Є невелика впевненість у тому, що вони зроблять те, що сказали", - пояснив Bloomberg старший аналітик Tradition Energy Жене МакГіліан.
Своєю чергою аналітик Price Futures Group Філ Флінн пояснив, що питання полягає в тому, чи зможе Саудівська Аравія переконати ринок в здатності захистити свої нафтові родовища, пише "РБК".
Нагадаємо, на світанку 14 вересня споряджені вибухівкою бойові дрони атакували найбільший нафтопереробний завод компанії Saudi Aramco в Абкайку та нафтове родовище в Хурайсіе. Відповідальність за атаку взяли на себе єменські бойовики-хусити.
Після атаки добове виробництво нафти-сирцю у Саудівській Аравії скоротилося майже вдвічі – на 5,7 млн барелів на добу. Це 5% світових поставок нафти. Загалом на Саудівську Аравію припадає 10% усього світового нафтовидобутку, при цьому через НПЗ в Абкайку проходить 7% світових поставок нафти.
США та Саудівська Аравія поклали відповідальність за атаки на Іран, який підтримує хуситів. Міністерство фінансів Сполучених Штатів включило до санкційних списків 16 іранських компаній, дев'ять фізичних осіб і шість нафтових танкерів.
Докладніше про атаки дронів на ключові об'єкти нафтової індустрії Саудівської Аравії читайте в статті Миколи Замікули "Атака дронів і примарні погрози" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".