Сьогодні, 5 серпня, повідомляється, що ціни на нафту знову зростають, незважаючи на збільшення числа випадків зараження коронавірусом по всьому світу і в США.
Підтримку цінам надають переговори про новий пакет допомоги американській економіці, повідомляє Reuters.
Нафта марки Brent подорожчала на 1,42% до 45,06 доларів за барель до 12:00 за київським часом, нафта WTI виросла на 1,46% до 42,31 доларів за барель.
Brent піднялася вище 45 доларів вперше з 6 березня, коли ціни на нафту впали через провал угоди ОПЕК+, а також епідемії COVID-19.
Підтримку цінам надали дані про різке зниження запасів нафти у США. За даними Американського інституту нафти (API), запаси впали на 8,6 млн барелів до 520 мільйонів барелів за тиждень, що завершився 1 серпня.
"Можна з упевненістю сказати, що запаси нафти в США знаходяться в стійкому спадному тренді, якщо офіційні цифри підтвердять зниження минулого тижня", відзначили аналітики ING Economics.
Число випадків зараження коронавірусом в США продовжило зростати, а добове зростання кількості смертей перевищує 1 тисячу. Десятки Штатів були змушені призупинити або відстрочити плани перезапуску економіки.
Підтримку цінам на нафту надають переговори між демократами в Конгресі і Білим домом про новий пакет допомоги. Переговорники Білого дому пообіцяли працювати "цілодобово" з демократами Конгресу, щоб спробувати досягти угоди про нові заходи допомоги економіці до кінця цього тижня, в той час як пандемія завдає США важкої шкоди.
Організація країн-експортерів нафти і її союзники (група ОПЕК+) домовилися 15 Липня скоротити масштаби скорочення видобутку нафти з серпня до 7,7 млн барелів на добу.
Зазначимо, за даними НБУ, з липні 2020 року ситуація на світових товарних і фінансових ринках поліпшувалася на тлі подальшого зняття карантинних обмежень у ряді країн.
Нагадаємо, 20 липня ціни на нафту продовжують знижуватися. Це реакція на повідомлення про те, що відновлення світового попиту на паливо може не відбутися через Нову хвилю поширення коронавірусу в світі.
Також 27 липня золото виросло в ціні до рекордно високого рівня в історії рівня 1943 доларів за унцію.
Ціни перевищили рівень, раніше досягнутий у вересні 2011 року, через напруженість в китайсько-американських відносинах.
Зростанню ціни на золото сприяє агресивне пом'якшення грошово-кредитної політики в усьому світі через пандемію коронавірусу, яка повалила світову економіку в рецесію.
Раніше ZN.UA писало, що в умовах пандемії коронавірусу, яка, схоже, остаточно занурила всю світову економіку в тривалу рецесію, досвідчені інвестори все частіше віддають перевагу золоту. Детальніше в матеріалі Артура Федорчука "Ціна страху і невпевненості в завтрашньому дні".