UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дешевшає в рамках корекції після оновлення місячного максимуму

Brent знижувалася до 55,94 долара за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 11 квітня, демонструють негативну динаміку після оновлення максимуму у вівторок, 7 березня, свідчать дані торгів. Ціни на "чорне золото" попереднього тижня виросли на побоюваннях з приводу продовження угоди щодо скорочення видобутку між країнами, що входять і не входять в ОПЕК, а також загостренні конфлікту в Сирії.

Станом на 8:23 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,07% - до 55,94 долара за барель, у порівнянні з максимумом 7 березня у 56,16 долара. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI знижувалась на 0,15% - до 53 доларів за барель, у порівнянні з максимумом 7 березня у 53,15 долара.

Раніше нафта дорожчала на даних про блокування збройними угрупованнями найбільших родовищі Лівії – "Вафи" і "Шарари". Пізніше владі країни вдалося домовитися про розблокування одного з них, проте у понеділок, 10 квітня, ЗМІ повідомили про те, що видобуток на цьому родовищі припинений через тиждень після його поновлення. Крім того, в неділю, 9 квітня, припинив працювати нафтопровід, по якому нафта транспортувалося з родовища "Шарара" на НПЗ в місті Ез-Завія.

Тим часом трейдери продовжують побоюватися продовження віденських угод ОПЕК про скорочення видобутку "чорного золота".

У п'ятницю, 7 квітня, міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак заявив, що в уряді поки немає рішення з приводу продовження цих домовленостей.

На думку головного ринкового аналітика CMC Markets Ріка Спунера (Ric Spooner), якого цитує газета The Wall Street Journal, фундаментальні фактори на ринку сприяють здешевленню нафти. За його словами, зростання нафтових цін може призвести до збільшення видобутку сланцевої нафти в США. Крім того, запаси нафти в країні знаходяться на рекордно високих відмітках.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.