Нафта дешевшає в понеділок на даних про те, що США розглядають можливість підвищення мит на китайські товари в якості одного із заходів притягнення КНР до відповідальності за несвоєчасне інформування світової громадськості про появу коронавирусной інфекції.
Вартість липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на ранок понеділку торгується в районі $ 25,97 за барель, що на $ 0,47 (1,78%) нижче ціни закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у п'ятницю, 1 травня, липневі ф'ючерси подешевшали на $ 0,04 (0,15%), до $ 26,44 за барель.
Ф'ючерс на нафту BRENT на червень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу знизився в ціні на $ 1,4 (7,08%) - до $ 18,38 за барель. До закриття попередніх торгів ціна контракту склала $ 19,78 за барель, піднявшись на $ 0,94 (5%).
Президент США Дональд Трамп заявив в ефірі телеканалу Fox News про те, що Китай, на його думку, "зробив помилку", намагаючись приховати поширення коронавірусу. Він зазначив, що введення мита є "важливим інструментом" у переговорах з КНР. До цього, 3 травня, розвідки США, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади оприлюднили спільну доповідь, в якій йдеться про відповідальність КНР за поширення коронавірусу SARS-CoV-2.
20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Перед закриттям торгів ціна контрактів на поставку нафти в травні досягала -39 доларів за барель. Ситуація на біржі обумовлена надлишком нафти на ринку, що пов'язано із зростанням видобутку при низькому попиті, і переповненості нафтосховищ в США: їх завантаження наближається до граничних показників.
Хоча президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що ціни на нафту не будуть такими рекордно низькими дуже довго. Падіння вартості ф'ючерсів він назвав "короткостроковим явищем" і спрогнозував, що вже через місяць ціна нафти американської марки WTI перевищить 25 доларів за барель.
Як писало ZN.UA, падіння цін на нафту марки WTI нижче нуля – це біржова гра, і не означає, що покупцям будуть доплачувати. Але таке падіння відображає основні тенденції ринку, зокрема падіння попиту більш істотне, ніж скорочення видобутку нафти країнами-учасниками ОПЕК+.
Детальніше про наслідки падіння цін на нафту читайте в статті директора НТЦ "Психея" Сергія Сапегіна "Нафта за безцінь?".