UA / RU
Підтримати ZN.ua

На саміті G7 ЄС і США домовилися організувати діалог щодо американських мит

Після зустрічі з президентом Франції Дональд Трамп не виключив пом'якшення своєї позиції.

Європейський союз і Сполучені Штати Америки у найближчі два тижні мають намір сформувати механізм діалогу з питань торгівлі для подолання існуючих протиріч. Про це повідомив журналістам представник Франції на саміті "Великої сімки" (G7), який проходить у канадському Квебеку.

Розбіжності стосуються рішення президента США Дональда Трампа ввести для європейських партнерів і Канади підвищені мита на сталь та алюміній. На думку спостерігачів, це може підірвати союзницькі відносини в рамках G7.

Наголошується, що в ході бесід з європейськими партнерами Трамп наводив цифри, що свідчать про те, що США перебувають у невигідному становищі в торгівлі з низкою європейських країн. Однак після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном він не виключив пом'якшення своєї позиції: "Щось має статися. Думаю, це буде щось позитивне".

У свою чергу, Макрон також зазначив: "Думаю, у питаннях торгівлі є шлях (вирішення проблем, - ред.). Але це шлях до досягнення прогресу всім разом".

Раніше Еммануель Макрон заявив про те, що угода за підсумками саміту "Великої сімки" може бути підписана без участі Дональда Трампа. Він зазначив, що шість країн можуть функціонувати як G6, без США.

Читайте також: Шість країн G7 виступають проти американських мит на сталь та алюміній

Адміністрація президента США Дональда Трампа 31 травня оголосила про введення мит на сталь та алюміній з Євросоюзу, Канади і Мексики. У США заявляють, що діють в інтересах національної безпеки, вважаючи, що збільшення імпорту цих металів становить загрозу для американської металургії.

У відповідь на нові американські тарифи на метали, в ЄС підготували і подали до СОТ список із переліком низки товарів, на які можуть бути введені мита вже 20 червня. У список, зокрема, потрапили апельсиновий сік, віскі, тютюн та мотоцикли зі США.

Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.