UA / RU
Підтримати ZN.ua

На реалізацію оновленої Енергостратегії України знадобиться не менше 1,8 трлн гривень

У Кабміні розраховують на фінансування Енергостратегії з залученням сторонніх і приватних коштів та іноземних інвестицій.

Реалізація завдань, поставлених оновленою Енергетичною стратегією України на період до 2030 р., вимагає фінансування в розмірі 1,8 трлн гривень.

Згідно Енергостратегії, текст якої є у розпорядженні DT.UA, головними цілями документа є:

- створення умов для надійного та якісного задоволення попиту на энергопродукты;

- підвищення енергобезпеки держави;

- підвищення ефективності споживання і використання енергопродуктів;

- зменшення техногенного навантаження на довкілля та забезпечення цивільного захисту у сфері техногенної безпеки ПЕК.

Згідно з фінансово-економічним обґрунтуванням, потрібно, на думку Міненерго, близько 1,8 трлн грн (у цінах 2010 р., що говорить про те, що базові параметри, включаючи фінансові розрахунки в оновленій Енергостратегії, скоро будуть потребувати уточнення - ред.), у тому числі в такі галузі:

- електро - і теплоенергетики - 785 млрд грн (розвиток електромереж - 187 млрд, теплова генерація - 324 млрд, гідрогенерація - 60 млрд, розвиток відновлюваної енергетики - 130 млрд, системи теплопостачань - 84 млрд грн);

- атомну енергетику - 391 млрд грн;

- вугільну промисловість - 83 млрд грн;

- нафтогазову промисловість - 562 млрд грн (ГТС - 52 млрд, газорозподільна система - 50 млрд, нафтотранспортна система - 7 млрд, видобуток газу - 316 млрд, видобуток нафти - 93 млрд, розвиток виробництва біопалива - 7 млрд, нафтопереробка - 37 млрд грн).

Названі і можливі форми інвестицій в енергогалузь: власні кошти підприємств і організацій, пряме фінансування з державного і місцевих бюджетів, фінансування з залученням сторонніх і приватних коштів та іноземних інвестицій.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Алли Єрьоменко та Ігоря Маскалевича "Стратегія без візії". !zn

Читайте також:

Енергетичне майбутнє України: як його підганяють під Ахметова

Відновлювана енергетика України: Попелюшка чи Фея?

Міжнародне енергетичне агентство рекомендує Україні зосередитися на енергозбереженні