UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держдеп США та G7 прокоментували звільнення керівництва "Нафтогазу"

Там заговорили про "порушення принципу корпоративного управління" та політичне втручання. 

Державний департамент США вже прокоментував рішення Кабміну про звільнення Андрія Коболєва з посади голови "Нафтогазу". Думку відомства на своїй сторінці в Твіттер опублікував речник Держдепу Нед Прайс. 

"Повага до корпоративного управління, прозорості та доброчесності при призначенні персоналу енергетичного сектору - будь-то урядові чи державні підприємства - є ключовим фактором для підтримки довіри до прихильності України до реформ", - написав Прайс.

Події в українському "Нафтогазі" не оминули й представників Великої сімки". У пресслужбі головування Великої Британії в Групі підтримки послів G7 у Києві зазначили, що помітили рішення про звільнення Коболєва та розпуск Наглядової ради. 

"Ефективне управління держпідприємствами, вільне від політичного втручання, має вирішальне значення для конкурентоспроможності, процвітання і виконання міжнародних зобов'язань", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Вітренко розповів, хто запропонував йому очолити «Нафтогаз»

Нагадаємо, 27 квітня уряд звільнив з посади голови НАК "Нафтогаз Україна" Андрія Коболєва. Того ж для на сайті Кабміну з'явилося рішення про призначення на цю посаду в.о глави Міненерго Юрія Вітренка, щоправда, призначили його лише на рік. Уряд також вирішив розпустити Наглядову раду "Нафтогазу".  

Повідомлялось, що, згідно з фінансовим звітом НАК «Нафтогазу», консолідований чистий збиток НАКу за 2020 рік склав 19,002 млрд грн в порівнянні з чистим прибутком 63,294 млрд грн в 2019 році. Причиною такого негативного результату став низький попит і ціна на газ, а також резерв сумнівних боргів.