UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ залишається у програмі співробітництва з Україною

У фонду є ряд моментів, на які він звернув увагу української влади.

МВФ продовжить надавати підтримку реформам в Україні

Міжнародний валютний фонд, який є ключовим кредитором України, залишається у програмі співробітництва з Києвом, заявив офіційний представник фонду Джеррі Райс.

"Ми залишаємося в програмі реформ, ми не втрачаємо контактів з владою. І наша мета зараз - узгодити і підписати меморандум (щодо другого перегляду програми - ред.). Хоча я і не можу назвати дати підписання і дати засідання Ради директорів Фонду по Україні", - сказав Райс на брифінгу у Вашингтоні.

Що стосується дати підписання меморандуму щодо другого перегляду програми і засідання Ради директорів по Україні, то він поки не готовий назвати її.

Він підкреслив, що МВФ має ряд моментів, на які він звернув увагу української влади.

МВФ почав другий перегляд чотирирічної програми реформ, схваленої ще на початку 2015 року, у вересні, він проходив у два етапи. 2 жовтня працює в Києві місія МВФ призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. В листопаді переговори поновилися.

Напередодні Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.

У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайетт назвав заяву Лагард про ризик припинення підтримки Фондом черговим аргументом необхідності проведення реформ.

При цьому у Національному банку України заявили, що Україні життєво необхідно якнайшвидше відновлення співпраці з МВФ.

У результаті президент Петро Порошенко в телефонному режимі обговорив з Лагард політичну ситуацію, що склалася в Україні, та шляхи її вирішення. Співрозмовники досягли домовленості про підготовку "дорожньої карти" пріоритетних реформ.

Раніше агентство Bloomberg писало про те, що після відставки міністра-реформатора Айвараса Абромавичуса і його заяв про корупцію у владі, серед інвесторів знову з'явилися страхи про дефолт України через побоювання про уповільнення реформ.

У Держдепартаменті вже заявили, що США хочуть бачити продовження реформ Абромавичуса в Україні. Також посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.