UA / RU
Підтримати ZN.ua

Можлива поставка турбін Siemens в Крим порушує контракт з компанією - посол Німеччини в РФ

В посольстві вважають, що російська влада повинна почати розслідування.

У разі, якщо турбіни виробництва Siemens були поставлені в Крим, то компанія була обманута, дані дії є порушенням контракту, вважає посол Німеччини в Росії Рюдігер фон Фрич.

"Є всі підстави вважати, що якщо те, що сталося, є правдою, то була серйозно обдурена, і це було порушенням контракту, серйозним підривом довіри і дуже сильним ударом по інвестиціях в Росію", - сказав він "Інтерфаксу".

Відповідаючи на питання про те, чи буде влада Німеччини розслідувати цю ситуацію, він сказав, що "це російські влади повинні це розслідувати".

Раніше в Siemens заявили про те, що дві з чотирьох турбін виробництва компанії могли бути поставлені в Крим проти її волі.

Читайте також: Підрядником установки турбін Siemens в Криму виступає російська компанія - Reuters

Повідомлялося, що концерн Siemens буде наполягати на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення в Крим вироблених компанією турбін.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що турбіни, які встановлюють для теплоелектростанцій на території Криму, вироблені в РФ.

Нагадаємо, що німецький концерн Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.

У середу, 5 липня, агентство Reuters повідомило, що електротурбіни компанії Siemens потрапили на анексований український півострів, незважаючи на санкції.

Як писав у своїй статті для DT.UA Ігор Маскалевич, Кремль штучно банкрутить "Технопромекспорт", аби через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати дані турбіни для спорудження ТЕС в Криму. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, продає до РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.

За словами Маскалевича, ініціативі російської сторони підігрують у Siemens. Концерн не хоче втрачати перспективний російський ринок, але не хоче стикатися з наслідком порушення санкцій.

Детальніше про механізм постачання до Криму європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша".