UA / RU
Підтримати ZN.ua

Москва хоче, щоб Київ визнав законність всіх введених нею обмежень на українські товари

"Стурбованості" Російської Федерації з приводу ЗВТ Україна-ЄС повинні бути обґрунтовані, вважають у Мінекономіки.

"Стурбованості" Росії повинні бути обґрунтовані

Росія на трьохсторонніх консультаціях у Брюсселі висувала вимогу отримати можливість проведення виїзних перевірок в Україні та Європейському Союзі з метою контролю митного оформлення товарів, що не передбачено українською правовою системою.

Також, Російська Федерація хотіла, щоб Україна визнала законність всіх обмежень, введених Росією щодо українських товарів.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговельний представник України Наталія Микольська в перерві засідання Кабінету міністрів у Києві в середу, 2 грудня.

Микольська зазначила, що навіть якщо б українська сторона пішла на всі пропозиції російської сторони, то Росія все одно залишала за собою право введення ембарго проти українських продуктів і підвищення мит на українські товари.

"Якщо є занепокоєння Російської Федерації, ми готові говорити про них, але вони мають бути обґрунтовані", - сказала вона.

За її словами, є домовленість продовжити експертні консультації за результатами міністерських консультацій між Україною, ЄС і Росією, що пройшли в Брюсселі 1 грудня.

Микольська також зазначила, що в ході переговорів російська сторона наполягала на включенні в документ, який планувалося підписати за результатами консультацій, сфер, які не охоплюються Угодою про асоціацію – інвестиції і енергетика.

При цьому заступник глави МЕРТ відмовилася деталізувати, які енергетичні питання Росія пропонувала включити в підсумковий документ: "Ми це питання не обговорювали, тому що міністерство вважає, що питання енергетики знаходяться поза міністерських переговорів про вступ у ЗВТ".

Читайте також: Німеччина добивається від ЄС поступок для Росії у питанні ЗВТ з Україною – FT

Раніше глава МЗС Павло Клімкін повідомив, що на останніх тристоронніх переговорах щодо ЗВТ в Брюсселі 1 грудня РФ запропонувала Україні запровадити торговельні санкції проти ЄС, приєднатися до російського ембарго на західні продукти.

У свою чергу раніше сьогодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про те, що Росія вирішила вимагати від України відкласти на 10 років перехід на європейські технічні і фітосанітарні стандарти.

Через таку позицію Росії, повідомив Яценюк, Кабмін просить Раду дозволити ввести відповідне ембарго на продукти з РФ. За його словами, уряд 2 грудня схвалить і внесе в парламент відповідний законопроект.

Прем'єр оцінив втрати для українського експорту в $ 600 млн після введення російського ембарго. Російський експорт в Україну втратить вдвічі менше.

У середині листопада міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв сказав, що російський уряд прийняло рішення про заборону імпорту в РФ продовольства з України з моменту, коли запрацює зона вільної торгівлі між Україною на ЕС з 1 січня 2016 року.

Тим не менш, Україна готова знизити експорт сільгосппродукції в Росію до нуля, оскільки сьогодні припинення експорту продовольства до Росії буде безболісним - країна вже переорієнтувалася на інші ринки.

Зокрема, Україна різко збільшила експорт агропродукції в Китай - за сім місяців з початку року обсяг експорту зріс більш ніж удвічі. В той час, як обсяг експорту української продукції в Росію різко знизився, митна статистика підтверджує очевидний стрибок у торговельних відносинах України з Китаєм. Так, за 7 місяців 2015 р. аграрний експорт України в Китай склав 889,7 млн дол., більш ніж удвічі перевищивши відповідний минулорічний показник (407 млн дол.). Більше читайте у статті Сергія Следзя "Агроекспорт: прощай, Росія - торгуємо з Китаєм" на сайті ZN.UA.