UA / RU
Підтримати ZN.ua

Moody's назвало стримують зростання світової економіки, фактори

Рейтингове агентство зберегло на колишньому рівні прогноз зростання економіки країн G20 на 2015 рік - на рівні 2,7%.

За оцінками аналітиків рейтингового агентства Moody's, економіка провідних країн світу, які входять до G20, не повернеться до рівня 2008 року протягом наступних п'яти років. Сукупний ріст виробництва в групі, в яку входять 19 найбільш економічно розвинених країн, а також держави єврозони, складе з 2015 по 2019 роки в середньому 3% на рік. Це приблизно на 0,5 процентного пункту нижче, ніж темпи розвитку їхніх економік з 1997 по 2007 роки, передає Bloomberg.

Серед факторів, які стримують зростання світової економіки Moody's назвало тривале уповільнення зростання продуктивності праці, падіння економіки Китаю, несприятливі демографічні тенденції та уповільнення доходів від торгівлі.

Аналітики агентства в цьому році знизили прогноз зростання економіки США, вказавши на більш повільні, ніж прогнозувалося, темпи відновлення у другому кварталі. При цьому Moody's зберегло на колишньому рівні прогноз зростання економіки країн G20 на 2015 рік - на рівні 2,7%.

Агентство вважає, що відновлення економіки Сполучених Штатів і, меншою мірою, єврозони і Японії, буде компенсовано триваючим уповільненням в КНР, низькими темпами зростання або навіть спадом в Латинській Америці і, швидше, стабілізацією, а не швидким відновленням економіки Росії.

В кінці липня Moody's повідомило, що ризик введення Україною мораторію на виплати за зовнішнім держборгом зберігається, незважаючи на виплату Києвом 24 липня 120 млн дол. за єврооблігаціями з погашенням у липні 2017 року. Разом з тим реальна загроза введення мораторію наступить у вересні, коли Міжнародний валютний фонд (МВФ) та інші міжнародні кредитори України вимагатимуть від її уряду конкретної угоди з приватними кредиторами.

У серпні аналітики міжнародного рейтингового агентства Moody's написали в новому звіті Global Macro Outlook, що немає ніяких очевидних ознак стимулювання внутрішнього виробництва у Росії через імпортозаміщення. Аналітики Moody's вважають, що до кінця 2015 року обсяг виробництва в Росії, швидше за все, буде не вище, ніж на початку кризи.