UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Україні росте попит на валюту: міжнародні резерви знизилися на 9%

Надходження від експорту та трудових мігрантів нижчі за витрати на оборону

У червні міжнародні резерви України знизилися на 9%. Станом на 1 липня 2022 року за попередніми даними вони становили $22 756,9 млн, повідомляє Національний банк України.

За повідомленням НБУ, активізація надходження міжнародної допомоги в Україну дала змогу частково компенсувати продаж валюти на міжбанківському валютному ринку.

У регулятора визначали ряд чинників що вплинули на динаміку міжнародних резервів у червні.

По-перше - операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Попит на валюту перевищує пропозицію

Національний банк продав на валютному ринку $3 987,3 млн й викупив до резервів – $31 млн. Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками червня є від'ємним і становить $3 956,3 млн.

Регулятор продавав валюту з резервів через значний попит на неї, порівняно з пропозицією. Так, надходження від експорту товарів та послуг та від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки з міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном.

Монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ також спричинила додатковий попит на валютному ринку. Переважна частина отриманого урядом фінансування в гривні поступово потрапляла на валютний ринок, що посилювало попит на іноземну валюту.

Читайте також: Попри слабкість гривні, падіння курсу понад 40 за долар не буде - експерт пояснив, чому

По-друге - операції з управління державним боргом. Виплати склали $833,6 млн.

Валютні надходження на рахунки Уряду України в НБУ становили $2 763,0 млн. Зокрема, $967,4 млн надійшли від Світового банку, $779,0 млн – від Уряду Канади, $479,4 млн – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії, а $354,2 млн – від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Натомість загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $833,6 млн. З цієї суми $672,1 млн спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, $70,1 млн – на обслуговування зовнішніх державних позик, а решта суми – на розрахунки з іншими кредиторами. 

Крім того, Національний банк сплатив Міжнародному валютному фонду $166,2 млн.

По-третє - переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют.

Минулого місяця їх вартість знизилася на $152,2 млн.

Читайте також: Зміни для імпортера. До чого готуватися?

Нагадаємо, Національний банк України прогнозує падіння ВВП більш ніж на третину.