UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міжнародне енергетичне агентство рекомендує Україні вибудовувати свою енергетичну політику на енергозбереженні

Якщо Україна хоче досягти енергонезалежності, їй потрібно вибудовувати свою стратегію не на постачанні енергоносіїв, а робити акцент на енергозбереження. Профільний мініст Юрій Бойко запевнив, що поради МЕА уряд України врахує при остаточній доробці Енергостратегії України до 2030 року.

Якщо Україна хоче досягти енергонезалежності, їй потрібно вибудовувати свою енергетичну політику не на постачанні енергоносіїв, а робити акцент на енергозбереженні.

Про це заявила виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Марія ван дер Хувен (на фото), під час презентувало спеціально підготовленого агентством Огляду енергетичної політики України-2012 у Києві у п’ятницю, 19 жовтня.

Виконавчий директор МЕА, зокрема, підкреслила: «Енергоефективність - це таке «паливо», яке не можна закачати в танкер, проте воно є найбільш ефективним». Саме щодо енергоефективності зведено чимало порад МЕА Україні.

За словами пані ван дер Хувер, «проект Енергостратегії України до 2030 року, на жаль, базується на постачанні енергоносіїв. Ми пропонуємо орієнтуватися на енергозбереження. Такою має бути і енергетична політика України, якщо вона хоче досягти енергонезалежності».

Енергоефективність - це таке «паливо», яке не можна закачати в танкер, проте воно є найбільш ефективним

- Хорошковский: Высокая цена на газ стимулирует энергосбережение

Як зазначила у своєму виступі виконавчий директор МЕА Марія ван дер Хувен (на фото), зазвичай МЕА проводить регулярні огляди енергополітики і надає свої рекомендації країнам - члена МЕА (на сьогодні це 28 країн). Проте виконує таку кропітку роботу і на прохання країн-партнерів, якою вважають і Україну.

Вперше огляд енергополітики України був виконаний фахівцями МЕА 1996 року, вдруге - у 2006 році. Цього ж разу, підкреслила Марія ван дер Хувер, до МЕА звернувся український уряд, тож, на її думку, цей факт «може свідчити про серйозність намірів українського уряду щодо реформування енергосектору» на засадах транспарентності та відкритості.

Як повідомляло DT.UA, проект Енергетичної стратегії України до 2030 року розроблено фондом «Ефективне управління» (який фінансується депутатом і бізнесменом Ринатом Ахметовим), урядом цей проект енергостратегії вже взятий за основу.

Проте сьогодні під час презентації МЕА Огляду енергополітики України-2012 міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко запевнив, що поради МЕА уряд України врахує при остаточній доробці Енергостратегії України до 2030 року.

Крім того, сьогодні Марія ван дер Хувен від імені Міжнародного енергетичного агентства та голова Міненерговугільпрому Бойко підписали дворічний план дій, який, зокрема, включає моніторинг енергополітики України фахівцями МЕА з метою надання енергополітиці України значно більшої прозорості. !zn

Читайте также:

Энергетическая стратегия: кто и как создает будущее Украины

Возобновляемая энергетика Украины: Золушка или Фея?

ЕС и США призывают Украину пересмотреть проект обновленной энергостратегии

Альтернативная энергетика в Энергостратегии Украины составляет ничтожно малые 2%

Украине необходимо кардинально изменить энергетическую политику - глава Госэнергоэффективности