UA / RU
Підтримати ZN.ua

Місія МВФ приїде до України з візитом 17-29 жовтня для "валютних" консультацій

Фонд визначився з датою візиту до Києва для консультацій з урядом і Нацбанком щодо зобов'язань щодо лібералізації валютного режиму.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) з 17 по 29 жовтня проведе в Україні консультації щодо статті IV угоди з МВФ за 2013 рік, що стосується зобов'язань щодо валютного режиму.

Про це повідомила прес-служба представництва МВФ в Україні у п'ятницю, 4 жовтня.

Раніше стало відомо, що 10 жовтня Україна відправить свою делегацію до Вашингтона для продовження переговорів із Фондом на щорічних зборах директорів МВФ.

Як повідомлялося, 29-місячна програма МВФ stand-by передбачала виділення Україні SDR10 млрд ($ 15,2 млрд), однак країна отримала лише два транші на SDR2,25 млрд (близько $ 3,4 млрд). Після закінчення програми stand-by Україна намагалася вести переговори з МВФ про нову угоду.

Місія Фонду працювала у Києві з 27 березня по 10 квітня поточного року. Згідно з неофіційними даними, за підсумками її роботи до ключових проблемних питань (підвищення тарифів для населення, девальвація гривні в рамках підвищення гнучкості курсу) додалося питання скорочення дефіциту державних фінансів цього року.

Попередня місія Фонду щодо статті IV відвідувала Київ у травні 2012 року, а його рада директорів розглядала це питання 29 червня. За підсумками обговорення він закликав владу України до поступового підвищення тарифів на газ і тепло, поліпшення платіжної дисципліни. Фонд також рекомендував Нацбанку фокусувати свою монетарну політику на підтримці цінової стабільності, відзначаючи, що поступове збільшення гнучкості обмінного курсу сприятиме пом'якшенню зовнішніх шоків, зміцненню резервів і збереженню конкурентоспроможності. !zn

Читайте також:

МВФ розкритикував сам себе за допомогу Греції

Україна направить делегацію до Вашингтона на переговори з МВФ

Відновлення співпраці з МВФ зніме тему дефолту України з порядку денного

Пом'якшення умов МВФ після підписання асоціації з ЄС не зніме необхідність прийняття реалістичного бюджету