UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр інфраструктури анонсував ліквідацію ДП "Автомобільні дороги України"

Криклій також заявив про необхідність позбавлення "Укравтодору" функції інспекції доріг.

Міністерство інфраструктури планує ліквідувати Державне акціонерне підприємство "Автомобільні дороги України" і передати його функції приватному сектору, повідомив глава міністерства Олександр Криклій.

"З наступного року, після зимового періоду, плануємо ліквідувати "Автомобільні дороги України". Його функції можна буде передати приватному сектору, який не пов'язаний із бюрократичними процедурами і зможе оперативно закуповувати найкращу техніку", - розповів міністр інфраструктури на брифінгу у вівторок, 19 листопада.

Криклій назвав "нормальною європейською практикою" утримання та експлуатацію доріг приватними компаніями, а також поскаржився на неефективність і корупцію в регіональних відділення "Укравтодору".

"У нас який облавтодор візьми - він збитковий, постійно не вистачає грошей, у використанні держмайна присутній корупційний фактор", - констатував міністр.

Він також повідомив про плани позбавити "Укравтодор" функції інспекції доріг, будівництво та ремонт яких він замовляє.

"Укравтодор" - замовник послуг. Інспекційна функція повинна бути окремо, щоб не виникав конфлікт інтересів. Тому що виходить так: сам замовляю - сам перевіряю, що не є дієвим інструментом", - пояснив Криклій.

Засновником ПАТ "ДАК Автомобільні дороги України" є держава в особі "Укравтодору". До завдань держкомпанії відноситься виконання робіт з експлуатаційного утримання 170 тисяч кілометрів автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення. Компанія також займається ремонтом автодоріг, мостів, інших елементів дорожньої інфраструктури. До складу компанії входять 33 дочірніх підприємства.

Згідно з п'ятирічною програмою Кабміну, уряд Олексія Гончарука планує приватизувати кілька сотень і ліквідувати кілька тися чдержавних підприємств, які вважає неефективними. Проєкт держбюджету-2020 передбачає 6 млрд грн доходів від "великої" приватизації і стільки ж від "малої".

Верховна Рада ухвалила закон про приватизацію 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Детальніше про приватизацію та оренду держмайна читайте в матеріалі Юлії Самаевой "Максим Нефьодов: "Велика приватизація - це велика проблема" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".